ساخت فرفره کاغذی و مقوایی جالب و زیبا برای بچه ها

1

فرفره کاغذی از جمله کاردستی های زیبا و جذابی می باشد که کودکان علاقه زیادی به آن دارند. این کاردستی را در رنگ ها و مدل های مختلف به راحتی می توان در منزل با استفاده از وسایل ساده ای درست کرد و برای بازی و سرگرمی در اختیار کودکان قرار داد. به همین منظور قصد داریم در این مطلب نحوه ساخت فرفره کاغذی را به روشی ساده و راحت به منظور یادگیری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

آموزش ساخت فرفره کاغذی به روشی ساده

از انواع کاردستی کودکانه جالب و بامزه که بچه ها به درست کردن آن علاقه زیادی نشان می دهند ساخت بادبادک کاغذی و فرفره کاغذی می باشد که می توان آنها را به شکل ها و رنگ های مختلفی با ساده ترین ابزار درست کرد و با ساختن این کاردستی های زیبا اوقات فراغت کودکان را پر کرد. ساخت فرفره کاغذی بسیار ساده و آسان می باشد که شما می توانید با کمک کاغذ و مقوا آن را به شکل ۴ پر، ۸ پر و یا دو رنگ همراه با کودکتان در منزل بسازید.

شیوه ساختن فرفره 8 پر با کاغذ

در ادامه برای یادگیری شما عزیزان روش درست کردن این کاردستی ساده با کاغذ را آموزش داده ایم تا از آن الگوبرداری نمایید و آن را مطابق با مراحلی که در ادامه شرح داده می شود به رنگ های دلخواه بسازید و کودکتان را به نحوی با این کاردستی بامزه سرگرم نمایید.

وسایل مورد نیاز :

  • کاغذ رنگی
  • پونز یا بست
  • نی
  • یک وسیله نوک تیز
  • مداد و پاک کن
  • قیچی
  • دستگاه پانچ

نحوه ساختن فرفره به روشی آسان

مراحل ساختن فرفره :

در مرحله اول ابتدا کاغذ رنگی مورد دلخواه خود را بردارید و همانند شکل زیر آن را تا بزنید تا به شکل یک مثلث در آید.

نحوه درست کردن فرفره با کاغذ و مقوا

در گام بعدی باید دور تا دور مثلثی که با استفاده از تا زدن ایجاد نمودید را با کمک قیچی برش بزنید تا مثلث به شکل کاملا دقیقی بدست آید.

روش ساخت فرفره کاغذی

زمانی که دو مرحله ابتدایی را انجام دادید مثلث ایجاد شده را از قسمت وسط تا بزنید و یک خط تا ایجاد نمایید.

نحوه درست کردن فرفره کاغذی و مقوایی

همانند شکل پایین باید مثلث را از هم باز کرده و از قسمت وسط مثلث یعنی راس مثلث حدود ۲/۳ از خط تا ایجاد شده را به سمت داخل ببرید.

نحوه ساختن فرفره دو رنگ با کاغذ

سپس تای داخلی مثلث را باز نمایید و مشاهده می کنید که مثلث شما دو گوشه آن برش خورده و مجددا برای گوشه های دیگر مرحله ۳ و ۴ را امتحان نمایید تا در گوشه های دیگر نیز برش موردنظر ایجاد گردد.

آموزش ساختن فرفره 8 پر با کاغذ

در گام بعدی دستگاه پانچ را برداشته و همانند شکل بر روی کاغذ سوراخ هایی را ایجاد نمایید.

طریقه درست کردن فرفره دو رنگ و جذابسپس یک وسیله نوک تیز را بردارید و یک سوراخ در قسمت وسط کاغذ ایجاد کنید و با استفاده از مداد سوراخ را به تدریج بزرگ تر کنید.

نحوه ساخت فرفره کاغذی

بعد از آن با استفاده از وسیله ای نوک تیز سوراخی در قسمت انتهای نی بزنید. در شکل زیر به منظور این که به دستتان آسیبی نرسد در قسمت زیر نی یک پاکن قرار داده شده است و با استفاده از مداد سوراخ کمی بزرگ تر شده است.

شیوه درست کردن فرفره کاغذی و مقوایی

در این مرحله باید کاغذ را برداشته و ۴ گوشه آن را که دارای سوراخ هستند با همدیگر گرفته و سپس پونز یا بست را از تمامی سوراخ ها رد کنید.

آموزش درست کردن فرفره کاغذی 8 پر

سپس نی را با کمک سوراخی که در قسمت انتهایی آن ایجاد کرده اید به پونز که قسمت سر آن در پشت کاغذ معلوم است متصل نمایید.

طرز ساختن فرفره کاغذی زیبا و جالب

اکنون به مرحله پایانی ساخت فرفره رسیده اید و باید همانند شکل قسمت سر پونز یا بست را کاملا خم کنید.

طرز ساخت فرفره کاغذی زیبا و بامزه

نحوه درست کردن فرفره دو رنگ :

در مرحله اول ابتدا بر روی دو عدد کاغذ رنگی با رنگ های دلخواه دو مربع هم اندازه بکشید و آن را برش بزنید. بعد از آن قسمت ابتدا و انتهای هر قطر مربع  را نزدیک به ۲ سانتی متر باقی مانده به قسمت مرکز مربع برش دهید.

سپس کاغذها را بر روی یکدیگر بگذارید و به شکلی که برش ها به طور کاملا دقیق بر روی هم قرار بگیرند آن ها را تنظیم نمایید.

آموزش ساخت فرفره کاغذی دو رنگ قسمت گوشه های چپ هر تکه را بر روی هم قرار دهید و به یکدیگر بچسبانید. برای تزیین و زیبا نمودن فرفره می توانید یک عدد سیم تزیینی به قسمت پشت آن متصل کنید.

آموزش درست کردن فرفره کاغذی زیبا

در این مرحله به وسیله یک عدد پونز یا میخ کوچک فرفره را به ساقه گل یا چوب و یا یک نی متصل کنید. سپس کاغذ روی هر گوشه از فرفره را مقداری به طرف داخل تا بزنید تا فرفره شکل زیبایی به خود بگیرد.

در این مرحله ساخت فرفره دو رنگ به انتها رسیده است و هم چنین می توانید از این کاردستی خود در دیزاین گلدان های تزیینی نیز استفاده نمایید.

روش درست کردن فرفره با کاغذ و مقوا

نحوه ساختن فرفره ۸ پر :

برای ساخت این نوع فرفره ابتدا باید ۲ الگو بر روی کاغذهای مختلف همانند شکل زیر بکشید و اطراف آن ها را به طور کامل برش بزنید. بعد از آن در انتهای بخش بلندتر هر ضلع یک عدد سوراخ ایجاد نمایید.

آموزش درست کردن فرفره با کاغذ و مقوا

اکنون کاغذها را به گونه ای بر روی هم تنظیم نمایید که پره های آن ها در بین یکدیگر قرار بگیرد. از قسمت پشت به وسط کاغذها یک عدد میخ یا پونز وارد کنید.

نحوه درست کرن فرفره با کاغذ و مقواسوراخ هایی که بر روی هر گوشه ایجاد نموده اید را درون پونز وارد کنید و سپس بر روی همه آن ها یک قطعه پاکن کوچک دایره ای شکل بزنید. همین طور برای قسمت روی آن می توانید از هر چیز تزیینی به طور دلخواه استفاده نمایید. حالا فقط لازم است آن را بر روی یک چوب یا ساقه گل متصل نموده و استفاده کنید.

شیوه ساختن فرفره کاغذی زیبا و ساده

در مطلب ارائه شده با نحوه ساخت فرفره کاغذی به سه روش مختلف آشنا شدید که امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد و بتوانید مطابق با مراحل گفته شده این کاردستی زیبا را در منزل به همراه فرزندتان بسازید و از هنر دست خود لذت ببرید.

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

یک نظر دهید