دوخت دستکش فر با آموزش مرحله ای ساده و آسان

0

دستکش فر یکی از لوازم ضروری هر آشپزخانه ای می باشد، به همین منظور در این بخش از هنر در خانه تصمیم داریم نحوه دوخت دستکش فر را با روشی ساده و آسان مرحله به مرحله آموزش دهیم، پیشنهاد می کنیم تا پایان ما را همراهی نمایید.

سرویس آشپزخانه عروس شامل انواع دستکش فر، دم کنی در سایزهای مختلف، سفره پاک کن، پیش بند، کیسه پارچه ای و… می باشد که ما در این مطلب قصد آموزش دوختن دستکش به شکل دست را داریم که اغلب برای داخل فر مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش دوخت دستکش فر با الگو

برای دوختن دستکش فر باید ابتدا وسایلی نظیر پارچه طرح دار، لایه حریر، پشم شیشه، آستر نخی، تور متری و الگو دستکش را فراهم کنید.

برای تهیه الگو دستکش فر بهتر است، دست خود را روی روزنامه یا کاغذ قرار دهید و همانند تصویر شکل دست را بکشید و برش بزنید.

الگو دستکش فر

سپس الگو را روی پارچه طرح دار، آستر نخی، لایه حریر و پشم شیشه پیاده کنید و از هر یک از آن ها ۲ تا برش بزنید. دقت داشته باشید که مطابق الگو باید پشت کار آستری را به شکل کامل برش بزنید، اما برای پارچه روی کار می توانید، الگو را از هر قسمتی که تمایل دارید برش بزنید و آن را روی ۲ نوع پارچه طرح دار قرار دهید و برش بزنید، البته باید قسمت برش خورده الگو را باید روی پارچه ۱ سانت بیشتر برای جای دوخت بگیرید و بعد برش بزنید.

دوخت دستکش فر

حال برای دوخت دو تیکه پارچه روی کار باید، مطابق شکل تور را در بین قسمت رویی هر دو پارچه(راسته پارچه) قرار دهید و آن را از پشت پارچه بدوزید و سپس آن را اتو بزنید.

نکته: تور دوخته شده به پارچه رویی را می توانید به دلخواه، به سمت بالا و یا به سمت پایین اتو بزنید.

دوختن دستکش فر با روش آسان

دوخت آسان دستکش فر

در مرحله بعدی دوخت دستکش فر باید، لایه حریر را با از استفاده از اتو به پشت کار بچسپانید. البته قسمت زبر حریر باید رو به پارچه قرار بگیرد.

دوخت جالب دستکش فر

در ادامه باید، پارچه را روی پشم شیشه قرار دهید و بعد آن را روی آستر بگذارید و با استفاده از سوزن آن ها را به هم متصل کنید.

مدل ساده دستکش فر و روش دوخت آن

پس از قرار گرفتن سه لایه روی هم، آن ها را بدوزید، فاصله بین هر دوخت باید ۵ سانت باشد(مطابق شکل).

دوختن دستکش فر با ایده های جالب

سپس لبه دستکش فر را با نوار اریب بدوزید.

دوختن دستکش فر با ایده های متفاوت

در این مرحله باید نوارهای باریک مستطیلی شکل را از پارچه برش بزنید و دو لبه این نوار باریک را به مقدار کمی تا بزنید و روی هم بگذارید و بعد بدوزید. از این نوارهای دوخته شده برای بند دستکش و به منظور آویزان کردن آن استفاده کنید.

دوختن دستکش فر با روش ساده

نوار دوخته شده(بند دستکش) را دولا نمایید و آن را همانند تصویر در بین دو طرف رویی دستکش قرار دهید.

دستکش فر ساده و روش دوخت آن

سپس از سمت پشت دور تا دور دستکش به جز قسمت پایین آن را دوخت بزنید. بعد از دوخت باید با قیچی مقداری از پارچه قسمت شست را چرت بزنید، تا زمانی که آن را بر می گردانید، چین نیافتد.

دوختن دستکش فر با ایده های ساده

آنگاه دستکش را به سمت رو برگردانید. برای تزیین دستکش یک پاپیون زیبا بسازید و آن را با چسپ به دستکش متصل کنید.

مراحل دوختن دستکش فر  دوختن دستکش فر با ایده های خلاقانه

ضمن سپاس از همراهی تان با این بخش از خیاطی هنر در خانه، امیدواریم با استفاده از روش دوخت دستکش فر بتوانید با سلیقه خود دستکش های زیبا با طرح و رنگ متفاوت بسازید. همچنین می توانید در بخش سرویس آشپزخانه مجله ما از دیگر آموزش های مرتبط برای دوخت سرویس های دیدن نموده و نهایت استفاده را از هر یک ببرید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید