آموزش بافت هندوانه شب یلدا با روشی ساده و جالب

0

هندوانه بافتنی یکی از بافتنی های زیبا و جالب است که می تواند در دکوراسیون و تزیین منزل نیز مورد استفاده قرار بگیرد. هندوانه های بافتنی جذاب و دیدنی هستند و شما عزیزان می توانید در تزیینات شب یلدا نیز از آنها استفاده کنید. از این رو در این مطلب آموزش بافت هندوانه با کاموا را ارائه می دهیم که مطمئنا یادگیری آن برای شما نیز جذاب خواهد بود.

هندوانه بافتنی شب یلدا

آموزش بافت هندوانه مرحله به مرحله

بافت هندوانه می تواند به شکل هندوانه کامل یا قاچ هندوانه باشد که از لحاظ ترکیب رنگ و مدل قاچ های هندوانه زیبایی بیشتر دارند. از این رو در این مطلب آموزش بافت هندوانه قاچ شده را ارائه می دهیم که از جمله بافتنی های تزیینی زیبا می باشد. تصویر زیر الگوی هندوانه بافتنی و نقشه بافت را نشان می دهد که به صورت بافتنی دو میل انجام می گیرد.

نقشه بافت هندوانه

برای شروع با کاموا قرمز از مرکز دایره شروع به بافت نموده و وقتی به اندازه دلخواه رسید، دو ردیف با کاموای سفید بافته و چهار ردیف بعدی از کاموا سبز استفاده نموده و پوست هندوانه را تکمیل نمایید.

آموزش بافت هندوانه

سپس مقوایی را به اندازه هندوانه بافته شده برش بزنید. استفاده از مقوا باعث می شود هندوانه فرم سه بعدی به خود بگیرد.

بافت هندوانه شب یلدا

هندوانه بافته شده را از وسط تا بزنید و داخل آن را با پنبه یا پشم شیشه پر کنید و سپس لبه های آن را بدوزید.

مدل هندوانه بافتنی

قاچ هندوانه شما به شکل تصویر زیر در می آید.

آموزش بافت هندوانه

حال برای زیبایی بیشتر هندوانه با استفاده از کاموا مشکی اقدام به دوخت دانه های هندوانه روی آن نمایید.

آموزش بافتن هندوانه

هندوانه زیبای ما تکمیل شد، از این هندوانه می توانید برای تزیین لباس بافتنی شب یلدا برای بچه ها نیز استفاده نمایید و از تهیه لباسی زیبا لذت ببرید.

بافتنی های شب یلدا

امیدواریم با استفاده از این آموزش بتوانید هندوانه های زیبایی ببافید و در تزیینات مختلف از آنها استفاده کنید. شما عزیزان همچنین می توانید در دیگر بخش های مجله هنر در خانه از بافتنی ها و آموزش های مختلف دیدن نمایید و نهایت استفاده را از هر یک ببرید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید