آموزش دوخت زیر بشقابی به شکل برگ

2

یادگیری دوخت زیر بشقابی برای همه خانم های خونه اهمیت خیلی زیادی داره و همگی دوست داریم زیر بشقابی های زیبا و متفاوتی داشته باشیم. آموزش امروز ما بهتون کمک میکنه خیلی راحته زیر بشقابی های زیبا و متفاوتی بدوزین و از اونها نهایت استفاده رو ببرید. پس با آموزش دوخت زیر بشقابی همراهم باشید.

دوخت زیر بشقابی زیبا و متفاوت + تصاویر:

برای دوخت زیر بشقابی به شکل برگ شما به مقداری پارچه نمدی احتیاج دارید که البته میتونید به جای اون از پارچه های دیگه مثل مخمل یا کتان هم استفاده کنید، فقط توجه داشته باشید که باید پارچه شما ضخیم و آهار دار باشه تا زیر بشقابی شما ایست تمیزی داشته باشه. علاوه بر پارچه شما به نخ و سوزن و کاغذی برای کشیدن الگو احتیاج دارین.

دوخت زیر بشقابی

در قدم اول برای دوخت زیر بشقابی شکل یک برگ رو به اندازه ایی که میخواین زیر بشقابی یا زیر لیوانی شما داشته باشه روی کاغذ بکشید و بعد از اینکه از از شکل  اون مطمئن شدید طرح رو روی پارچه منتقا کنید. بهتره برای زیر بشقابی از دو یا سه لایه پارچه استفاده کنید که البته این بیشتر به ضخامت پارچه بستگی داره.

دوخت زیر بشقابی

برای قشنگی کار بهتره لایه های رویی کمی کوچکتر باشن تا همه پارچه ها دیده شن.

دوخت زیر بشقابی

تو مرحله بعدی وسط کار رو چند ردیف با نخ همرنگ بدوزید.

دوخت زیر بشقابی

دوخت زیر بشقابی

حالا سطح برگ رو به صورت شاخه شاخه بدوزید. اینکار باعث میشه برگ واقعی تر شه و نمای قشنگی داشته باشه.

دوخت زیر بشقابی

دوخت زیر بشقابی

بعد از اینکه نمای ظاهری برگ آماده شد. یه تکه پارچه باریک بردارید و اونو به انتهای برگ بدوزید تا اگه خواستین از جایی آویز کنید مشکلی نداشته باشه. همچنین میتونید از اون به عنوان دستگیره آشپزخونه استفاده کنید.

دوخت زیر بشقابی

دوخت زیر بشقابی

دوخت زیر بشقابی

شما میتونین از این روش دوخت زیر بشقابی برای دوخت انواع سرویس آشپزخونه استفاده کنید، کافیه سایز برگها  و همینطور جنس پارچه رو تغییر بدید.

دوخت زیر بشقابی

خب دوستهای خوبم زیر بشقابی ما آماده س. میتونید اونو تو رنگ های مختلف تهیه کنید و به آشپزخونه و میز ناهارخوری تون جلوه دیگه ایی بدید. همچنین میتونید از این زیر بشقابی زیبا برای جهیزیه عروس استفاده کنید.

دوخت زیر بشقابی

دوخت زیر بشقابی

امیدوارم از دوخت زیر بشقابی به شکل برگ خوشتون اومده باشه و حتما اونو تهیه کنید. راستی سری هم به بقیه آموزش های هنردرخانه بزنید. شاد و موفق باشید.

اشتراک گذاری

۲ دیدگاه

یک نظر دهید