روش هایی زیبا برای تزیین آش و سفره آرایی افطار

7

تزیین آش سفره افطار و در کل همه مهمونی ها و مراسم از کارهای خیلی دلنشین و قشنگه که اغلب خانم خونه با هنر و سلیقه زیباش این کارو انجام میده. از اونجایی که ممکنه آش موقع تزیین سرد شه و دیگه خوردنش لطف قبل رو نداشته باشه بعضی ترجیح میدن آش رو خیلی ساده بیارن سرسفره، اما من امروز بهتون یاد میدم که چطوری خیلی راحت و سریع آش رو تزیین کنید و بعد نوش جان کنید.

تزیین آش برای سفره افطار:

برای تزیین آش بهتره قبل از اینکه آش کاملا بپزه و موقع کشیدنش شه مواد و وسایلی که میخوایم برای تزیین به کار ببریم رو آماده کنیم. کشک جزء مواد غذایی خیلی پرکاربرد برای تزیین انواع آش خصوصا آش رشته س. کشک رو آماده کنید. بعد کمی پیاز و سیر رو خلال کنید و اونها رو جداگونه سرخ کنید. در مرحله آخر هم کمی روغن رو با نعناع و یا سبزی های معطر دیگه داغ کنید. اینکار علاوه بر زیبایی طعم خوبی به آش ما میده. حالا وقتشه که تزیین اش رو شروع کنید.

تزیین آش

تزیین آش

تزیین آش

Decorated Ashreshteh (6)

تزیین آش

برای تزیین آش علاوه بر مواردی که گفتم میتونید از انواع حبوبات که قبلا اونها رو پختین هم استفاده کنید و خیالتون راحت باشه که تزیین زیبایی خواهید داشت.

تزیین آش

تزیین آش

Decorated Ashreshteh (2)

تزیین آش

یکی از کارهایی که در سفره آرایی و تزیین غذا کاربرد زیادی داره استفاده از رنگهای مختلف برای تزییناته. برای اینکار شما میتونید کشک رو با زعفران و یا هر نوع رنگ مجاز خوراکی دیگه مخلوط کنید و برای تزیین اش چند رنگ کشک داشته باشید که غذای شما رو قشنگ تر میکنه.

تزیین آش

تزیین آش

تزیین آش

تزیین آش

تزیین آش

اینم چند نمونه تزیین آش دیگه که مطمئنا میتونید ایده های خوبی ازش بگیرید و غذاتونو به بهترین شکل تزیین کنید و یه چیدمان زیبا برای       سفره افطار داشته باشید.

تزیین آش

تزیین آش

تزیین آش

تزیین آش

تزیین آش

تزیین آش

تزیین آش

خب دوستهای خوبم امیدوارم از آموزش و ایده های امروز درباره تزیین آش خوشتون اومده باشه و سفره افطار زیبا و پربرکتی بچینید و خدا توفیق روزه داری رو به همه ما بده. موفق باشید.  ماه مهمانی خدا مبارک.

اشتراک گذاری

۷ دیدگاه

  1. روش های جالب و زیبایی بود. مرررررسی.
    لطفا تزیین کامل سفره افطار برای مهمانی ها رو هم بذارین. ممنون

یک نظر دهید