طرز تهیه دونات خانگی با روشی آسان و ساده

2

طرز تهیه دونات و آموزش مرحله به مرحله پخت دونات با روشی ساده و آسان را در این مطلب مشاهده نموده و با دستور تهیه دونات خانگی خوشمزه و عالی آشنا شوید که این دونات ها می توانند میان وعده مناسبی برای همه افراد با سنین مختلف باشند. در ادامه مطلب همراه ما باشید و با استفاده از این دستور عالی به تهیه دونات در منزل بپردازید و آنها را به عنوان عصرانه ایی عالی در کنار خانواده نوش جان فرمایید.

آموزش پخت و طرز تهیه دونات خوشمزه و ترد در منزل :

 دونات یکی از میان وعده خوشمزه و پرطرفدار است که اغلب ما بارها آن را خریداری نموده و میل کرده ایم. اما این بار قصد داریم با یادگیری طرز تهیه دونات در منزل، اقدام به پخت آن نماییم و این خوراکی خوشمزه و خوش طعم را در منزل و به راحتی تهیه نماییم. دونات نیز همچون انواع شیرینی از جمله  شیرینی قطاب، نارگیلی و کشمشی می تواند میان وعد و عصرانه ایی مناسب برای پذیرایی از مهمان ها نیز باشد. در ادامه با این آموزش کاربردی و دلچسب همراه ما باشید.

طرز تهیه دونات

مواد لازم برای تهیه دونات :

آرد : یک فنجان

شکر : یک چهارم فنجان

تخم مرغ : دو عدد

شیر گرم : یک فنجان

کره نرم شده : یک فنجان

پودر خمیر مایه فوری : یک قاشق غذاخوری

نمک : یک چهارم قاشق چای خوری

روغن : به میزان لازم برای سرخ کردن

مواد لازم برای شهد دونات :

پودر شکر : سه فنجان

شیر : نصف فنجان

وانیل : نصف قاشق چای خوری

نمک : نصف قاشق چای خوری

دونات ترد و خوشمزه

طرز تهیه دونات :

برای تهیه دونات ابتدا شیر ولرم و شکر را مخلوط نموده و سپس خمیر مایه را به آن اضافه نموده و کنار قرار دهید تا عمل آید.

مراحل پخت دونات

حال تخم مرغ ها را با چنگال هم بزنید تا حدی که تا حدودی کف کند و یکدست شود.

پخت دونات در منزل

سپس تخم مرغ های زده شده را به کره نرم شده اضافه نموده و این مخلوط را به مخمر که عمل آمده است اضافه نمایید.

طرز تهیه دونات مرحله به مرحله

حال نمک و آرد را با هم مخلوط کرده و کم کم به مواد اصلی که در مرحله قبل آماده نمودید اضافه کنید و هم بزنید. توجه داشته باشید که این کار را تا زمانی که خمیر به دست نچسبد ادامه می دهیم. اما نباید خمیر شما بیش از حد آرد را به خود بگیرد، در این مرحله هدف ما تهیه خمیری نرم و متعادل است. بعد از اینه خمیر به این حالت رسید، ظرف را با پارچه ای تمیز پوشانده و آن را به مدت هشت ساعت داخل یخچال قرار دهید، البته در صورتی که تمایل دارید دونات شما سریع تر آماده شود، می توانید خمیر را به مدت دو ساعت در محلی گرم قرار دهید تا خمیر ور آید.

آموزش مرحله به مرحله دونات

بعد از اینکه حجم خمیر زیاد شد و به اصطلاح ور آمد، سطح تمیزی را آرد پاشی نموده و خمیر را روی آن بازکنید. سپس با استفاده از قالبی گرد همچون لیوان آن را قالب زده و سپس با استفاده از قالب کوچکتر و یا انگشت وسط آن را سوراخ کنید. از این روش قبلا در تهیه شامی نیز استفاده نموده ایم و آنها را به شکل حلقه درآورده ایم.

پخت دوناتتهیه دونات خانگی

حال در ظرف مناسبی مقداری روغن ریخته و بعد از داغ شدن حلقه های خمیری را داخل روغن داغ انداخته و با حرارت متوسط سرخ می نماییم. و بعد از سرخ شدن آنها را از روغن خارج نموده و صبر می کنیم تا خنک شود و در این میان روغن اضافه آن را با  دستمال می گیریم و سپس در شهدی که در ادامه به آموزش تهیه آن می پردازیم قرار می دهیم.

طرز تهیه دونات در منزلآموزش پخت دونات در منزلآموزش دونات

طرز تهیه شهد روی دونات :

پودر شکر، شیر، وانیل و نمک را مخلوط نموده و روی حرارت قرار دهید تا شکر کاملا حل شود، حدود ۱۰ دقیقه زمان برای این کار کافی است.

طرز تهیه شهد روی دونات

سپس آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا کاملا خشک شود و دونات ها را بعد از اینکه کمی خنک شدن داخل شهد فرو برده تا شهد جذب دونات ها شود.

آموزش پخت دوناتتهیه دونات با شیردونات خانگی

طرز تهیه دونات شکلاتی :

برای تهیه دونات شکلاتی، همچون روش بالا اقدام نمایید، با این تفاوت که به جای شهد آموزش داده شده، باید از ترکیب شکلات ذوب شده و کره استفاده نموده و قسمتی از دونات را در این مخلوط فرو ببرید.

دونات شکلاتیآموزش دونات شکلاتی

امیدواریم آموزش پخت و طرز تهیه دونات برای شما دوستان عزیز مفید بوده باشد و با استفاده از این دستور، دونات های خوشمزه و خوش طعمی را تهیه و در کنار اعضا خانواده نوش جان فرمایید. همچنین می توانید با مراجعه به بخش آشپزی از دیگر دستورات جالب و مفید در این زمینه استفاده نمایید. نوش جان

اشتراک گذاری

۲ دیدگاه

یک نظر دهید