طرز تهیه شیرینی نارگیلی نرم و خوشمزه با دستور پخت آسان

1

طرز تهیه شیرینی نارگیلی یکی از راحت ترین آموزش های پخت شیرینی مخصوص عید است که اغلب کدبانوهای هنرمند سعی می کنند آن را منزل تهیه و به کمک آن از مهمان ها پذیرایی مناسب داشته باشند. بر همین اساس در این مطلب آموزش مرحله به مرحله پخت شیرینی نارگیلیی را با روشی ساده و آسان معرفی می کنیم تا با استفاده از خوشمزه ترین شیرینی نارگیلی را پخته و نوش جان فرمایید. در ادامه با این دستور پخت عالی و امتحان شده همراه ما باشید.

طرز تهیه شیرینی نارگیلی خانگی با مزه عالی :

آموزش پخت و طرز تهیه شیرینی ناگیلی که در این مطلب در نظر گرفته ایم به صورت یک مرحله ایی انجام می گیرد و آموزشی ساده دارد که به راحتی می توانید ان را در منزل انجام دهید. در ادامه این آموزش کامل و مرحله به مرحله پخت شیرینی را مشاهده فرمایید.

شیرینی عید

مواد لازم برای تهیه شیرینی نارگیلی :

سفیده تخم مرغ : ۳ عدد

پودر قند : ۱۵۰ گرم

پودر نارگیل : ۱۲۰ گرم

آرد گندم : یک قاشق غذاخوری

وانیل : یک چهارم قاشق چای خوری

پودر پسته برای تزیین به دلخواه

طرز تهیه شیرینی نارگیلی :

بعد از تهیه مواد مورد نیاز اقدام به تهیه شیرینی می کنیم. برای شروع سفیده تخم مرغ ها را که جدا نموده ایم با همزن برقی آنقدر می زنیم تا پف کند و یکدست شود. فقط توجه داشته باشید که در حین جدا نمودن زرده و سفیده، تحت هیچ شرایطی حتی کمی زرده نیز با سفیده مخلوط نگردد. در صورت مخلوط شدن به نتیجه مطلوبی دست نمی یابید.

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

سپس پودر شکر را کم کم اضافه نموده و هم می زنیم تا کشدار شود، بعد آرد گندم را اضافه نموده و مجددا هم می زنیم تا یکدست شود.

شیرینی نارگیلی نرم

در این مرحله وانیل و پودر نارگیل را اضافه نموده و به صورتی دستی هم می زنیم تا مواد اولیه شیرینی نارگیلی ما آماده شود.

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

در صورتی که قیف مخصوص را در دسترس ندارید، دو عدد پلاستیک فریزر را داخل هم قرار داده  و مواد شیرینی را درون آن ریخته و نوکش را با قیچی برش بزنید و از ان به عنوان قیف استفاده کنید. البته می توانید با روشی ساده تر و مشابه با شیرینی کشمشی که قبلا مطرح نمودیم، مواد شیرینی را با قاشق و به صورت یکدست بریزید.

طرز تهیه شیرینی نارگیلی خانگی

سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و سپس کمی هم با روغن چرب نموده و مایه شیرینی را با فاصله روی آن بریزید.

شیرینی نارگیلی برای عید

 سینی را در طبقه بالای فر که از نیم ساعت قبل با درجه حرارت متوسط حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ گرم نموده اید قرار دهید، و بعد از حدود ده یا دوازده دقیقه که بوی شیرینی ها درآمد و رنگ آنها نیز طلایی شد اجازه دهید شیرینی ها ۵ دقیقه دیگر ه مبا حرارت کم در فر بماند سپس خارج نموده و بعد از سرد شدن از کاغذ جدا نمایید.

آموزش شیرینی نارگیلیشیرینی نارگیلی عید 

شیرینی نارگیلی ما آماده است، می توانید این شیرینی خوشمزه را تهیه نموده و با استفاده از آن در کنار شیرینی نخودچی ، گردویی و دیگر شیرینی های خانگی مخصوص عید از مهمان ها به بهترین شکل پذیرایی نمایید.

شیرینی نارگیلیشیرینی نارگیلی خانگی

امیدواریم طرز تهیه شیرینی نارگیلی برای شما مفید بوده باشد و حتما این شیرینی خوشمزه را تهیه نمایید. از دیگر دستورات و آموزش های زیبا و متنوع در بخش شیرینی عید دیدن فرمایید. نوش جان

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

یک نظر دهید