طراحی بهترین لباس مجلسی در برند هورشاین

0

امروز توجه به ظاهر و پوشیدن لباس‌های مناسب برای مجالس مختلف یکی از مهم‌ترین اصول شیک‌پوشی و مدلینگ در دنیا به حساب می‌آید. در همین راستا طراحی لباس مجلسی با رعایت ویژگی‌های خاصی که برای آن در نظر گرفته شده، جایگاه ویژه‌ای در این صنعت پیدا کرده است. بنابراین برندهای مختلفی  به طراحی انواع لباس مجلسی به ویژه برای بانوان از قبیل لباس نامزدی، لباس عروس، لباس شب، سرهمی و غیره پرداخته‌اند که انتخاب آنها باعث افزایش اعتماد به نفس بانوان می‌شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی فاکتورهای طراحی لباس مجلسی توسط برند هورشاین و ویژگی‌هایی که باید یک لباس مناسب داشته باشد بپردازیم.

طراحی لباس مجلسی

طراحی و دوخت لباس مجلسی قدمت چندین ساله دارد و به اوایل قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد. البته در آن دوران بیشتر لباس‌های مجلسی برای قشر مرفه جامعه طراحی و دوخته می‌شده‌اند. اما با گذشت زمان، افزایش سطح آگاهی انسان‌ها، پیشرفت تکنولوژی و حذف فاصله طبقاتی، مسئله مدلینگ در سراسر دنیا به ویژه در طراحی انواع مختلف لباس‌های مجلسی زنانه مورد توجه و استفاده تمامی اقشار جامعه قرار گرفت.

از طرفی با توجه به تغییرات بسیار عمده‌ای که در طراحی لباس مجلسی از ابتدای پیدایش تاکنون به وجود آمده است، هماهنگ بودن این هنر با مد روز از فاکتورهای اصلی طراحی انواع مختلف لباس مجلسی محسوب می‌شود.

به همین دلیل برندهای متعددی که در این زمینه فعالیت می‌کنند باید در طراحی انواع مختلف لباس‌های مجلسی مانند لباس شب، لباس نامزدی، سرهمی، لباس‌های فانتزی، لباس عروس، انواع شومیزهای مختلف به فاکتورهای مهمی توجه نمایند.

به عبارت بهتر می‌توان گفت لباس مجلسی نوعی لباس ساده است که در مراسم و مهمانی‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طوری‌که طراحی لباس متناسب با فاکتورهای تعریف شده، اصلی‌ترین نکته در انتخاب لباس و رعایت اصول شیک‌پوشی محسوب می‌شود. بر این اساس در ادامه به بیان اصول مهم طراحی انواع مختلف لباس مجلسی و لباس عروس که در انتخاب آنها هم از فاکتورهای مهم و حیاتی محسوب می‌شوند خواهیم پرداخت.

توجه به ویژگی‌های اندام برای طراحی لباس مجلسی در برند هورشاین

یکی از اولین و مهم‌ترین نکاتی که در طراحی لباس مجلسی باید به آن توجه کرد ساختار بدن افراد است. ساختار بدن افراد که شامل قد، فرم اندام، چاقی و لاغری می‌شود در انتخاب لباس عروس یا لباس مجلسی و طراحی آن نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. توجه به این مسئله اهمیت بالایی دارد، لازم است بدانید علی‌رغم استفاده از بهترین متریال‌ها و انتخاب مناسب‌ترین نوع طراحی، بی‌توجهی به این فاکتور انتظارات فرد را از یک لباس مجلسی مناسب برآورده نخواهد کرد.

طراحی لباس مجلسی برای افراد کوتاه قد

کسانی که قد کوتاهی دارند باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که متناسب با اندام آنها باشد. در واقع تناسب قد و اندام بدن برای این افراد بسیار مهم است. به طور مثال اگر فردی که قدی کوتاهی دارد، لباسی گشادی که با اندام او تناسب ندارد انتخاب کند، قد او کوتاه‌تر به نظر می‌رسد. علاوه بر آن کسانی که قد کوتاهی دارند هنگام انتخاب لباس باید توجه کنند انتهای لباس، در پهن‌ترین قسمت پای آنها قرار نگیرد.

همچنین این افراد برای انتخاب لباس عروس باید از پوشیدن لباس‌هایی که دامن بزرگی دارد پرهیز نمایند.
لازم به ذکر است که لباس‌های ماکسی که به شکل فون هستند برای این افراد مناسب‌تر خواهند بود.

انتخاب لباس برای کسانی که شکم دارند

افرادی که دارای اندام پری هستند و شکم آنها مشخص است، هنگام تهیه لباس مجلسی باید گزینه‌ای را انتخاب کنند که اندام آنها به ویژه شکم را بپوشاند. همچنین باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که خیلی شل، گشاد یا خیلی تنگ نباشد.

به طور مثال باید طرحی را انتخاب کنند که در آن پارچه لباس در قسمت میان تنه به گونه‌ای روی بدن قرار بگیرد که خیلی شل، گشاد یا سفت نباشد تا فرم اندام آنها را بزرگتر نشان ندهد. در واقع برای این‌که شکم این افراد داخل لباس نمایان نباشد، باید لباس‌هایی را که تمرکز آنها به جای میان تنه بر روی اندام‌های دیگر بدن باشد را انتخاب کنند.

همچنین پوشیدن لباس‌هایی که دو قسمت جداگانه دارد می‌تواند چربی پهلوها را پوشانده و آن قسمت را از دید دیگران محو کند. البته این نکته را باید بدانید، برند هورشاین داخل لباس‌های طراحی شده خود را باکس، فنر یا گن قرار می‌دهد. همین مسئله باعث می‌شود فرد بین یک تا دو سایز لاغرتر به نظر برسد.

انتخاب لباس برای کسانی که سینه‌های بزرگی دارند

کسانی که دارای سینه‌های بزرگ هستند و تمایل دارند پیراهن یا لباسی را انتخاب کنند که سینه‌های آنها را بپوشاند، باید طرح‌هایی که در قسمت بالاتنه ساده هستند را تهیه نمایند.

طراحی لباس برای افراد لاغر در برند هورشاین

معمولاً برای کسانی که دارای فرم اندام لاغر هستند انتخاب‌های زیادی وجود دارند‌. اما بهتر است به نکاتی مانند موارد زیر، هنگام تهیه و پوشیدن لباس توجه نمایند:

  • انتخاب لباس‌هایی با آستین بلند و کمی آزاد
  • ممانعت از پوشیدن شلوارهای خیلی تنگ و گشاد.
  • پوشیدن لباس‌های رنگ روشن
  • انتخاب لباس‌های ضخیم مانند لباس‌های کتان، جین یا لباس‌های مخمل
  • استفاده از لباس‌هایی با یقه گرد یا یقه باز

توجه به فرم اندام بدن در طراحی لباس توسط برند هورشاین

توجه به فرم اندام بدن نکته بسیار مهمی در طراحی لباس است. به طوری‌که این مسئله باید برای تمامی افراد با قد کوتاه، قد بلند، اندام لاغر یا پر در نظر گرفته شود. بر این اساس در ادامه به معرفی دسته ‌بندی‌های مختلف فرم اندام بدن، جهت طراحی و انتخاب لباس مجلسی می‌پردازیم. البته باید به این نکته توجه کنید که شاید اندام شما به طور دقیق در یکی از این دسته‌بندی‌ها قرار نگیرد. در این صورت بهتر است برای انتخاب لباس بین ویژگی‌های هر دو دسته، گزینه‌های مشترک را انتخاب نمایید.

اندام سیبی شکل

به افرادی که اندامی شبیه به دایره دارند، به طوری‌که میان تنه آنها بزرگتر از سایر قسمت‌ها دیده می‌شود،  اندام سیبی شکل اطلاق می‌گردد. لازم است بدانید در این افراد تناسبی بین قسمت شکم و پهلو با سایر قسمت‌ها وجود ندارد. لازم به ذکر است، برند هورشاین با توجه به این مطلب که در اندام این افراد قسمت پاها و شانه‌ها باریکتر به نظر می‌رسد، اقدام به طراحی لباس برای آنها می‌‌نماید.

این افراد هنگام خرید پیراهن مجلسی باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که بتواند شکم و برآمدگی آن را بپوشاند. همچنین تهیه لباس‌هایی که کمر آنها را باریک‌تر نشان دهد، برای متعادل کردن فرم اندام بدن گزینه مناسبی به حساب می‌آید.

رعایت چنین نکاتی باعث می‌شود قد فرد بلندتر نشان داده شود و اندام آن کشیده‌تر به نظر برسد. لازم به ذکر است که این مزیت باعث می‌شود، افرادی که قد کوتاه‌ و اندام سیبی شکل دارند، بتوانند در اندام خود تناسب و تعادل بهتری هنگام لباس پوشیدن ایجاد کنند. علاوه بر آن پوشیدن لباس‌های تک رنگ و گشاد نیز مناسب این افراد خواهد بود.

اندام ساعت شنی

با توجه به تعادلی که در قسمت بالاتنه و پایین تنه اندام ساعت شنی وجود دارد، این افراد می‌توانند از اکثر لباس‌های مجلسی به راحتی استفاده کنند. البته پوشیدن لباس‌هایی که به قسمت میان بدن تاکید دارند، باعث افزایش تعادل طبیعی بدن و زیباتر شدن آنها، هنگام پوشیدن لباس مجلسی می‌شود.

اندام گلابی شکل

در این گونه افراد قسمت پایین تنه و میان تنه پهن‌تر از بالا تنه است و تعادلی در این قسمت‌ها وجود ندارد. این افراد برای انتخاب لباس باید به سه نکته توجه کنند. نکته اول این است که باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که بر قسمت بالای بدن تاکید داشته و آن قسمت را پرتر نشان دهد. نکته دوم پوشیدن لباس‌هایی است که اندام آنها را کشیده‌تر نشان دهد. در نهایت بهتر است از لباس‌هایی استفاده کنند که قسمت کمر را بیشتر به نمایش گذارد.

به طور مثال می‌توان گفت پیراهن‌های مجلسی که قسمت بالاتنه آنها کار شده برای این افراد مناسب‌تر خواهد بود. البته طراحان برند هورشاین در دوخت لباس برای این افراد به این مسئله توجه ویژه‌ای می‌نمایند. همچنین پوشیدن لباس‌های رنگ روشن، لباس‌هایی که در قسمت بالاتنه راه راه هستند یا لباس‌هایی که قسمت پایین تنه آنها تیره رنگ است، انتخاب مناسبی برای این افراد خواهد بود.

اندام مستطیل شکل

افرادی که اندامی مستطیل شکل دارند بهتر است پیراهن‌هایی را انتخاب کنند که کمر آنها را باریک‌تر و قوس‌دار نشان دهد.

اندام مثلث وارون

اندام مثلث وارون در نقطه مقابل اندام گلابی شکل قرار دارد. یعنی این افراد قسمت بالاتنه پهن‌تری دارند و تعادل بین قسمت پایین تنه و بالاتنه در آنها وجود ندارد. این گونه افراد که شانه‌های پهن‌تری نسبت به کمر و باسن دارند، باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که تمرکز و حجم بیشتر لباس در قسمت پایین باشد. در واقع پوشیدن لباس‌هایی که قسمت بالایی آنها ساده بوده و قسمت پایینی آنها پف‌دار و چین‌دار هستند، می‌تواند منجر به حفظ تعادل اندام آنها شود.

خلاقیت در طراحی لباس توسط برند هورشاین

پس از آشنایی با اصول اولیه طراحی لباس که در واقع توجه به اندام و فرم بدن افراد است، ایده‌پردازی و خلاقیت در طراحی لباس یکی از مهم‌ترین مراحل طراحی و دوخت لباس مجلسی محسوب می‌شود. به همین دلیل برندهای مطرح همواره از ایده‌های بسیار جذاب، منحصربه‌فرد و خاصی در طراحی لباس‌های خود استفاده می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین ابزارها در طراحی لباس مجلسی خلاقیت و داشتن ایده برای دوخت لباس است.

جزئیات در طراحی لباس مجلسی توسط برند هورشاین

پس از تعیین طرح و ایده‌ای مشخص برای طراحی لباس مجلسی، مرحله اضافه کردن جزئیات به لباس نکته دیگری است که باید در طراحی به آن توجه شود. استفاده از مهره‌های سنگین، پرها یا تور برای بالا بردن ظرافت طراحی و دوخت لباس، فاکتورهایی هستند که طراحان برند هورشاین به آن اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. همین مسئله باعث دوخت و طراحی لباس‌های مجلسی خاص و منحصر‌به‌فرد توسط این برند می‌شود.

انتخاب پارچه برای طراحی لباس توسط برند هورشاین

انتخاب نوع پارچه برای دوخت لباس از جمله اصول مهمی است که باید هنگام طراح به آن توجه نمود. همچنین انتخاب پارچه باید متناسب با مدل لباس و نوع لباس مجلسی در نظر گرفته شود. علاوه بر آن باید این نکته را در نظر داشته باشید که در طراحی لباس مجلسی تن‌خور بودن لباس که وابسته به نوع پارچه آن است، باعث جذابیت و زیبایی بیشتر آن می‌شود. همچنین منجر به دوخت بهتر لباس، متناسب با سبک در نظر گرفته شده در طراحی آن می‌گردد.

در واقع پارچه لباس باید به گونه‌ای انتخاب شود تا بتوان طرح مورد نظر، برش‌ها و دوختی که در نظر گرفته شده را روی آن اجرا کرد. در حال حاضر پارچه‌های مختلفی را برای دوخت لباس مجلسی می‌توان انتخاب کرد که هر کدام  ویژگی‌ها و مشخصات متفاوتی دارند. به‌ طوری‌که برخی از پارچه‌ها دارای جنسی سبک و نرم بوده و برخی از آنها خشک و آهاردار هستند. بر این اساس به عنوان بارزترین و پرکاربردترین پارچه‌هایی که برای دوخت لباس مجلسی مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم را نام برد.

پارچه کرپ

پارچه کرپ به عنوان یکی از اولین انتخاب‌های دوخت لباس مجلسی به حساب می‌آید. در حقیقت این پارچه از ابریشم تهیه می‌شود و می‌توان آن را در انواع مختلف نازک، سبک، ضخیم و سنگین با رنگ‌های متنوع برای دوخت لباس استفاده کرد.

طراحی لباس با پارچه ساتن توسط برند هورشاین

پارچه ساتن بسیار نرم، براق و سبک است. معمولاً این پارچه برای دوخت لباس‌های مجلسی، لباس عروس، پیراهن‌های دراپه، مدل‌های پرنسسی و غیره به کار می‌رود. بنابراین توسط طراحان برند هورشاین برای دوخت انواع لباس مجلسی به کار می‌رود.

پارچه حریر

پارچه حریر جنسی بسیار ظریف، شفاف و لطیفی دارد‌. این پارچه انتخاب‌ بسیار مناسبی برای دوخت دامن کلوش و طراحی لباس‌هایی است که حالت ریزشی دارند.

پارچه ژاکارد

پارچه ژاکارد خشک و آهاردار بوده و مقاومت نسبتا بالایی دارد. این پارچه در طرح‌ها و بافت‌های مختلفی تولید می‌شود و برای دوخت لباس‌های مجلسی، جهت استفاده در فصول سرد سال مناسب است.

طراحی لباس با دانتل توسط برند هورشاین

پارچه دانتل از ابریشم یا نخ کتان تولید می‌شود، بسیار ظریف است و حالت مشبکی دارد. باید بدانید این پارچه در ظاهر شبیه به پارچه گیپور است ولی در اصل از تارهای ابریشمی تهیه شده که روی زمینه‌ تور ساده در مدل‌های مختلف بافته می‌شود. بنابراین برای دوخت لباس مجلسی، نامزدی و لباس عروس گزینه بسیار مناسبی به حساب می‌آید.

پارچه شانتون

پارچه شانتون در انواع مختلفی تولید می‌شود و بافتی ضخیم و نسبتاً درشت دارد. البته برخی از انواع این پارچه که بافت ظریف‌تری دارند برای دوخت لباس عروس و لباس‌های مجلسی که حالت ریزشی دارند مناسب هستند.

پارچه مخمل

پارچه مخمل سطح صاف، براق و یک‌دستی دارد و در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود. امروزه این پارچه که از انواع پارچه‌های لوکس محسوب می‌شود برای دوخت لباس‌های مجلسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی لباس یا پارچه لمه توسط برند هورشاین

لمه پارچه‌‌ براقی است که از الیاف پلاستیک تولید می‌شود و درخشش بسیار زیادی دارد. بنابراین استفاده از آن برای دوخت لباس‌ گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. البته که پارچه لمه انتخاب طراحان برند هورشاین نیز برای دوخت لباس است.

پارچه تافته

تافته پارچه‌ای لطیف و براق، شبیه به ساتن است. ولی از آن سبک‌تر بوده و برای دوخت لباس‌های مجلسی، دامن‌های پرنسسی و پف‌دار مناسب است.

توجه به رنگ برای طراحی لباس مجلسی توسط برند هورشاین

یکی دیگر از اصولی که در طراحی لباس مجلسی باید به آن توجه کرد رنگ مناسب لباس است. در واقع رنگ لباس باید متناسب با اندام فرد، رنگ پوست بدن و موی فرد انتخاب شود. علاوه بر آن هماهنگی با مجلس در نظر گرفته شده و لوازم همراه فرد مثل کفش، کیف و غیره نیز در انتخاب آن اهمیت بالایی دارند. در همین راستا باید بدانید لباس‌هایی که به رنگ بژ، طلایی، لاجوردی یا مشکی طراحی می‌شوند به عنوان لباس‌های مجلسی کلاسیک و شیک شناخته شده و تقریبا با تمامی گزینه‌‌های گفته شده هماهنگی دارند.

انتخاب لباس مجلسی بر اساس رنگ موها

رنگ مو تاثیر بسیار زیادی بر انتخاب رنگ لباس مجلسی و جذاب‌تر به نظر رسیدن آن دارد. بر این اساس باید بدانید کسانی که رنگ موهای تیره‌ای دارند، در هنگام انتخاب لباس مجلسی کار سختی را پیش‌رو نخواهند داشت. در واقع تقریبا تمامی رنگ‌ها برای این افراد مناسب است و آنها گزینه‌های زیادی را برای انتخاب لباس مجلسی دارند.

همچنین افرادی که رنگ موهای بلوند و تناژ قرمز دارند، بهتر است رنگ‌هایی مثل سبز نعنایی، رنگ‌ اسطوخودوس یا رنگ‌های پاستیلی را انتخاب کنند. اما افرادی که موهای بلوند با طیف رنگ قرمز دارند بهتر است، لباس‌هایی با رنگ نارنجی، بنفش و مشکی را برای خود تهیه نمایند.

تاثیر رنگ پوست بر رنگ لباس مجلسی

یکی از نکاتی که در طراحی لباس توسط برند هورشاین به آن تاکید می‌شود توجه به رنگ پوست افراد است. این را باید بدانید که هر چقدر رنگ لباس با رنگ پوست هماهنگی بیشتری داشته باشد، باعث می‌شود لباس مجلسی جذاب‌تر به نظر برسد. به طور کلی پوشیدن لباس‌هایی با رنگ روشن برای افرادی که پوست تیره‌‌ای دارند مناسب‌تر است.

علاوه بر آن کسانی که رنگ پوست روشنی دارند بهتر است از رنگ‌های پاستیلی و رنگ خاکستری برای تهیه لباس مجلسی خود استفاده کنند. همچنین کسانی که رنگ پوست بسیار تیره یا روشن ندارند، بهتر است رنگ‌های قرمز، قهوه‌ای، زرد و حتی طلایی را برای انتخاب لباس مجلسی در نظر بگیرند.

برند طراحی لباس مجلسی

در حال حاضر بهترین لباس‌های مجلسی و عروس توسط برندهای مختلف تولید و دوخته می‌‌شوند. به طوری‌که این برندها با طراحی‌های خاص و ویژه‌ای که برای این لباس‌ها در نظر می‌گیرند، محصولات خود را به صورت عمده یا به صورت تکی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. بنابراین افرادی که به استایل خود اهمیت می‌دهند، بر این مسئله تاکید دارند که لباس خود را از یک برند مطرح که کیفیت محصولات خود را تضمین می‌کند تهیه نمایند. به طور کلی می‌توان گفت انتخاب لباس از برند مشخص، مزایای بسیار زیادی دارد که برخی از آنها را در ادامه بیان خواهیم کرد.

توجه به استایل

امروزه دنیای مد و فش گسترش بسیاری پیدا کرده است. به همین دلیل انتخابی متفاوت که بتواند، باعث جلوه بیشتر فرد در مراسم یا مهمانی‌ها شود از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع افرادی که به استایل خود توجه ویژه‌ای دارند، بهتر است لباس خود را از برند تولید‌کننده لباس مجلسی و لباس زنانه مانند برند هورشاین تهیه کنند تا بتوانند از لحاظ طراحی و خاص بودن مدل، بهترین انتخاب را پیش‌روی خود داشته باشند.

کیفیت محصول

انتخاب لباس مجلسی و لباس عروس از برند مشخص و حرفه‌ای  باعث می‌شود کیفیت محصول تضمین شده باشد. بنابراین می‌توان لباس مورد نظر را با توجه به طراحی ویژه و خاصی که دارد، برای مدت‌ها به راحتی استفاده کرد. باید بدانید اکثر برندهای معتبر محصولات خود را از مواد پایدار و دوستدار محیط زیست انتخاب می‌کنند. به همین دلیل لباس‌های تولید شده توسط آنها کیفیت و زیبایی خود را در طول زمان حفظ خواهند کرد.

برند هورشاین بهترین برند در انتخاب لباس زنانه

برای انتخاب بهترین برند تولید لباس مجلسی زنانه باید به تمام نکاتی که در خصوص طراحی و دوخت لباس بیان نمودیم توجه نمایید. در همین راستا به عنوان یکی از برترین برندهای طراحی و تولید انواع لباس‌های مجلسی می‌توان به برند لباس مجلسی هورشاین اشاره نمود.

در حال حاضر این برند به صورت تک و عمده اقدام به تولید و دوخت سفارشی انواع مختلف لباس‌های مجلسی، لباس عروس، لباس سرهمی و شومیز می‌نماید. علاوه بر آن برند هورشاین هنگام طراحی محصولات خود، داخل تمامی لباس‌های دوخته شده را باکس‌د‌وزی یا گن دوزی می‌کند که این مسئله باعث می‌شود تمامی افراد دو سایز لاغرتر از آنچه که هستند به نظر برسند. در این‌صورت لباس مجلسی بسیار شکیل‌تر و زیباتر در ظاهر افراد جلوه می‌کند.

سخن پایانی

با توجه به اهمیت طراحی مناسب لباس مجلسی باید به این نکته توجه کنید که انتخاب لباس از یک برند معتبر می‌تواند منجر به جذابیت و جلوه بیشتر لباس مورد نظر شود. باید بدانید در صورتی‌که طراحی لباس به درستی انجام شود، می‌تواند محبوبیت و زیبایی خود را در گذر زمان حفظ کند. همچنین کیفیت لباس، ماندگاری، جذابیت و طراحی مناسب لباس از نکات مهمی هستند که هنگام خرید و انتخاب لباس باید به آن توجه شود.

در همین راستا انتخاب لباس از یک برند مطرح مانند برند هورشاین که محصولات خود را به صورت سفارشی در انواع مختلف‌ با کیفیت بسیار بالا تولید می‌کند، فاکتور بسیار مهمی است که در هنگام انتخاب و خرید لباس مجلسی و لباس عروس باید به آن توجه شود.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید