وسایل مورد نیاز عروس در آرایشگاه

0

وسایل مورد نیاز عروس در آرایشگاه

مراسم ازدواج با وجود شکوه و زیبایی اش باعث بروز استرس و اضطراب در وجود عروس و داماد می شود. به همین دلیل بعید نیست بسیاری از اقداماتی که پیش از برگزاری جشن ازدواج ضروری است از ذهن زوج جوان پاک شود.

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی بهتر است لیستی از لوازم مورد نیاز و کارهای ضروری روز ازدواج تهیه کنید. برای مثال در صورتی که وسایل مورد نیاز عروس در آرایشگاه را لیست نکنید احتمال دارد برخی از لوازم ضروری را فراموش نمایید.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله ضروری ترین لوازمی که عروس در آرایشگاه نیاز دارد را معرفی کنیم. با مطالعه این مقاله می توانید چک لیست کاملی را تهیه کرده و با خیال راحت عازم آرایشگاه شوید.

معرفی وسایل مورد نیاز عروس برای آرایشگاه

وسایل مورد نیاز آرایشگاه عروس شامل لوازم ریز و درشتی هستند که از آنها می توان به ناخن مصنوعی برای عروس ، کفش، تاج، اسپری خوشبو کننده و… اشاره کرد. بنابراین بهتر است ساک نسبتاً بزرگی را برای تمامی لوازم خود در نظر بگیرید و شب قبل از جشن ازدواج تمامی لوازم را آماده کنید.

همچنین بهتر است ساقدوش یا یکی از اقوام نزدیک شما را تا سالن آرایشگاه همراهی کند تا بتواند مراقب لوازم ارزشمندتان به خصوص سرویس طلا باشد. در ادامه مهمترین وسایلی را که در سالن آرایشگاه به آنها احتیاج دارید معرفی می کنیم.

لباس عروس

از مهمترین وسایل برای آرایشگاه عروس می توان به لباس عروس اشاره کرد که مطمئناً کسی این مورد را فراموش نخواهد کرد. اما بهتر است روز قبل حتماً لباس عروس خود را چک کرده و تمامی لوازم همراه آن را کنارش قرار دهید. از این لوازم می توان به ژپون لباس، کت یا شنل و تور عروس اشاره کرد.

تاج و زیورآلات

تاج و زیورآلات جزو وسایل مورد نیاز آرایشگاه عروس هستند که بهتر است این لوازم را حتماً درون جعبه ای مناسب قرار داده و در ساک آرایشگاهتان بگذارید. البته در بیشتر موارد تاج عروس جزء قرارداد آرایشگاه است که در این صورت با ساک سبکتری عازم آرایشگاه خواهید شد.

با توجه به این که زیورآلات عروس از قیمت بالایی برخوردار هستند توصیه می کنیم زیورآلاتتان را به ساقدوش خود بسپارید و در آتلیه تحویل بگیرید.

البته در صورتی که زیورآلات سبک و ظریفی را انتخاب کرده اید می توانید آنها را به گوش، گردن و دست خود بیاویزید تا احتمال گم شدن آنها به صفر برسد.

لباس زیر و گن

گن و لباس زیر جزو وسایل مورد نیاز عروس برای آرایشگاه هستند. البته عروس خانم های لاغر اندام نیازی به گن ندارند و سوتین نیز مورد نیاز تمامی عروس خانم ها نمی شود. در واقع برخی از لباس عروس ها به صورتی دوخته شده اند که نیاز به استفاده از سوتین ندارند.

همچنین برخی از عروس ها ترجیح می دهند زیر لباس عروس خود ساپورت بپوشند؛ اگر جزو این افراد هستید حتماً ساپورت سفید یا کرم رنگی را همراه داشته باشید.

کفش و دمپایی

به نظر عجیب است که دمپایی یکی از وسایل برای آرایشگاه عروس باشد! اما با توجه به این که چند ساعت از روز ازدواج خود را در آرایشگاه سپری خواهید کرد بهتر است حتماً یک دمپایی راحتی همراه داشته باشید و بلافاصله بعد از رسیدن به آرایشگاه بپوشید.

همچنین کفش های عروسی خود را فراموش نکنید و در صورت لزوم یک جفت کفش اضافه نیز همراه خود ببرید.

عطر و ادکلن و خوشبو کننده دهان

در روز ازدواج ظاهر زیبا و آراسته شما با عطر و ادکلنی خوشبو کامل می شود. همچنین بهتر است برای جلوگیری از تعریق بدن از یک ضد تعریق با کیفیت استفاده کنید.

بنابراین عطر و ادکلن جزو وسایل مورد نیاز آرایشگاه عروس به حساب می آیند. اما در کنار آن حتماً یک خوشبو کننده دهان نیز همراه خود ببرید تا بعد از خوردن خوراکی مورد استفاده قرار دهید. به این صورت از بوی بد دهان جلوگیری می شود و می توانید با اعتماد به نفس کامل در جشن با شکوه ازدواجتان حاضر شوید.

موبایل و شارژر

اهمیت همراه داشتن موبایل برای عروس و داماد بر هیچکس پوشیده نیست. البته بهتر است شب قبل گوشی خود را ۱۰۰ درصد شارژ کنید تا روز بعد نیاز به شارژر نداشته باشید.

لنز تزیینی یا طبی

اگر چشم های ضعیفی دارید بهتر است حتماً در روز ازدواجتان از لنزهای طبی استفاده کنید. بنابراین لنز طبی یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز عروس برای آرایشگاه به حساب می آید.

همچنین اگر علاقه مندید در روز ازدواجتان رنگ چشم های خود را کمی تغییر دهید، می توانید از لنزهای تزیینی استفاده کنید که معمولاً باید خودتان لنز تزیینی را همراه داشته باشید.

داروهای شخصی و داروهای ضد حساسیت

اگر قرار است در روز ازدواجتان از لنز استفاده کنید حتماً قطره چشمی برای جلوگیری از قرمز شدن چشم همراه خود ببرید. همچنین داروهای شخصی خود را فراموش نکنید.

اگر دچار حساسیت های فصلی می شوید داروهای ضد حساسیت را به عنوان وسایل مورد نیاز عروس در آرایشگاه به همراه داشته باشید و قرص های مسکن را برای جلوگیری از سردرد فراموش نکنید.

خوراکی و نوشیدنی انرژی زا

اگر به فکر سلامت خود هستید خوراکی و نوشیدنی های انرژی زا را فراموش نخواهید کرد. در واقع بهتر است در هنگام آماده سازی وسایل برای آرایشگاه عروس کمی شکلات و آجیل را در ساک خود قرار دهید. به این صورت می توانید از ضعف جسمانی جلوگیری کرده و با انرژی کامل وارد مراسم ازدواج خود شوید.

حوله کوچک و دستمال

بعد از شستشوی صورت و گردن خود در آرایشگاه باید از حوله کوچک برای خشک کردن صورتتان استفاده کنید. همچنین ممکن است نیاز به دستمال کاغذی و دستمال مرطوب داشته باشید. بنابراین حتماً این لوازم را در ساک آرایشگاه خود قرار دهید.

پول نقد و کارت بانکی

مهمترین چیزی که باید پیش از ورود به آرایشگاه همراه داشته باشید پول نقد و کارت بانکی است. بنابراین زمانی که وسایل مورد نیاز عروس در آرایشگاه را آماده می کنید حتماً کمی پول نقد در کیف پول خود قرار دهید تا در صورت نیاز بتوانید برخی هزینه ها را به صورت نقدی پرداخت کنید.

در کنار پول نقد بهتر است حتماً چک کنید که فاکتور آرایشگاه درون کیفتان قرار دارد یا خیر؟! زیرا معمولاً بعد از پرداخت بیعانه آرایشگاه فاکتوری به نام شما صادر می شود که حتماً آن را باید همراه داشته باشید.

لوازم خیاطی و گچ سفید

در هنگام پوشیدن لباس در آرایشگاه احتمال پاره شدن لباس، خراب شدن زیپ آن یا اتفاقاتی از این دست وجود دارد. بنابراین حتماً لوازم خیاطی ضروری از جمله سوزن و نخ را همراه داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی مشکل ایجاد شده را رفع کنید.

همچنین در صورتی که لباستان لک شد می توانید از گچ سفید برای محو کردن آن استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی وسایل مورد نیاز آرایشگاه عروس پرداختیم. در صورتی که مراسم ازدواجتان نزدیک است می توانید طبق این لیست تمامی لوازم لازم را آماده کرده و با آمادگی کامل وارد سالن آرایشگاه شوید.

البته ممکن است در کنار لوازم گفته شده به بخار شوی دستی، لوازم آرایشی برای تمدید آرایش، سنجاق مو، گوش پاک کن، آینه کوچک و بادبزن دستی نیاز پیدا کنید. بنابراین بهتر است ابتدا امکانات سالن آرایشی مورد نظر خود را بررسی کرده و سپس هر یک از لوازم گفته شده را در صورت لزوم در ساک آرایشگاهتان قرار دهید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید