ساخت عروسک انگشتی بامزه با نمد، پارچه و کاغذ

0

عروسک های انگشتی از جمله جذاب ترین مدل های عروسک برای سرگرمی بچه ها می باشند که اغلب در کنار بازی کردن، به عنوان وسیله ایی آموزشی در جهت آموزش شعر، قصه و مفاهیم مختلف به کار می رود. این سبک عروسک های بامزه تنوع بالایی نیز دارند و اغلب به شکل شخصیت های محبوب کودکان تهیه می شوند. ساخت عروسک انگشتی نیز بسیار راحت و آسان است و با کمی ابتکار و خلاقیت می توان عروسک های زیبایی تهیه کرد که در این مطلب قصد داریم به ارائه ایده هایی در این زمینه بپردازیم.

ایده های ساخت عروسک انگشتی برای کودکان

برای ساخت عروسک می توان از وسایل اولیه متفاوتی مثل نمد، پارچه های متنوع، کاموا، کاغذ رنگی، مقوا و… استفاده نمود که دسترسی به آنها ساده است و با صرف هزینه کم می توان صاحب عروسک پارچه ای متنوع و زیبایی شد. عروسک های انگشتی نیز از آن جمله عروسک های ساده و زیبایی است که به راحتی می توان آنها را در منزل ساخت و با کمک آنها کودکان را سرگرم نمود.

عروسک های انگشتی کودکانه

رایج ترین نوع عروسک های انگشتی، عروسک های ساخته شده با نمد است که برای این کار، بعد از انتخاب طرح مورد نظر باید الگوی آن را روی کاغذ بکشید و سپس روی پارچه نمدی انتقال دهید و برش بزنید و سپس با کمک چسب و یا با دوخت تکه ها را به هم متصل نمایید. فقط توجه داشته باشید که قسمت پایین عروسک حتما باز باشد تا انگشت به راحتی داخل آن قرار بگیرد.

ساخت عروسک با نمد

الگوی عروسک نمدی

عروسک انگشتی نمدی

ساخت عروسک با نمد

ساخت عروسک انگشتی

در ادامه نمونه های زیبایی از انواع عروسک انگشتی نمدی را مشاهده می نمایید که با روش بالا درست شده اند و می توانند الگویی برای ساخت عروسک های شما باشند.

ساخت عروسک با نمد

ساخت عروسک با نمد

عروسک انگشتی با نمد

ساخت عروسک انگشتی با نمد

ساخت عروسک انگشتی

عروسک های انگشتی کاموایی نیز بسیار پرطرفدار می باشند، برای اینکار می توانید یک دستکش کاموایی را برش بزنید و با هر یک از انگشت ها یک عروسک بامزه بسازید و یا اقدام به تهیه عروسک بافتنی انگشتی نمایید.

ساخت عروسک با دستکش بافتنی

عروسک انگشتی بامزه

ساخت عروسک انگشتی کودکانه

با کمک کاغذ رنگی، مقوا، پارچه های مختلف و…. نیز می توان عروسک های انگشتی بامزه ایی ساخت که در ادامه نمونه هایی از آن را مشاهده می نمایید و می توانید به عنوان ایده و الگو از آنها استفاده کنید.

عروسک انگشتی کاغذی

عروسک انگشتی کاغذی

عروسک انگشتی میوه

عروسک انگشتی نمدی

ساخت عروسک انگشتی

عروسک انگشتی جدید

دوخت عروسک انگشتی

ساخت عروسک انگشتی ضمن اینکه برای همه کودکان جذاب و جالب است می تواند وسیله ایی برای آموزش مفاهیم مختلف باشد پس به عنوان مربی یا والدین کودک حتما از ساخت این عروسک های بامزه و دوست داشتنی غافل نشوید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید