آموزش دوخت نظم دهنده کشو (ارگانایزر) در ابعاد مختلف با روشی ساده

0

یکی از انواع وسایل بسیار کاربردی و مناسب که به جهت مرتب کردن و ایجاد نظم در کشو انواع لوازم و لباس مورد استفاده قرار می گیرد ارگانایزر یا نظم دهنده کشو می باشد که در مدل های مختلفی وجود داشته و در این زمینه کمک قابل توجه ای به افراد می کند. از این رو قصد داریم در این مطلب شما عزیزان را با نحوه دوخت نظم دهنده کشو به روشی بسیار راحت آشنا کنیم.

آموزش دوخت نظم دهنده کشو با اندازه های مختلف

همانطور که می دانید یکی از انواع کارهای مستمر و روزمره که سخت و زمان گیر می باشد و به نوعی دغدغه بسیاری از بانوان خانه دار بوده منظم کردن و سامان دهی انواع کشوهای مختلف وسایل و لباس می باشد. از جمله وسایلی که می توان در این زمینه بکار گرفت و از آن بهره برد انواع نظم دهنده کشو می باشد که همانند یک ساک یا کیف پارچه ایی عمل می کند و بسیاری از بانوان هنرمند با توجه به هنری که در خیاطی دارند تمایل دارند با استفاده از هنر دست خود به دوخت نظم دهنده کشو در منزل بپردازند و با طبقه بندی و دسته بندی کشوهای مختلف نظم خاصی به فضای داخلی آن ها بدهند.

آموزش دوخت نظم دهنده کشو

نظم دهنده کشو یا ارگانایزر در طرح ها و قابلیت های گوناگونی طراحی شده است که می توانید از آن برای رفع نیازهای خود بهره بگیرید. شما می توانید با استفاده از این ابزار به عنوان یکی از اجزا سرویس آشپزخانه استفاده کنید و فضای کشوهای آشپزخانه و دیگر کشوهای منزلتان را خیلی راحت و به سادگی تقسیم بندی نموده و مانع از بهم ریختگی آن ها شوید تا از این طریق به راحتی به آنچه که می خواهید دسترسی پیدا کنید، همچنین این نظم دهنده ها، انتخاب مناسبی برای کمد های لباس می باشند که در سایزهای مختلف تهیه می شوند.

شیوه خیاطی ارگانایزر

در صورتی که تمایل دارید با نحوه درست کردن این نوآوری جدید و کارآمد آشنایی پیدا کنید و به دوختن آن در منزل بپردازید پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

وسایل لازم :

  • پارچه اسپان باند
  • نوار اریب
  • چرخ خیاطی
  • خودکار
  • قیچی

پارچه اسپان باند در واقع همان پارچه های بی تار و پود بوده که از جنس پروپلین می باشد و در دوختن لوازم یک بار مصرف همچون ساک های خرید، کاور لباس و … مورد استفاده قرار می گیرد. به این پارچه در واقع پارچه یکبار مصرف می گویند که در انواع مختلفی وجود دارد. دوخت برخی از ارگانایزرها با استفاده از پلاستیک با ضخامتی متوسط که برای دوختن کاور مبل یا رومیزی مورد استفاده قرار می گیرد، انجام می شود.

آموزش دوخت ارگانایزر

نحوه درست کردن ارگانایزر :

در این نمونه از تلفیق پلاستیک و پارچه استفاده شده است که در صورت تمایل شما می توانید از هر جنسی که دوست دارید برای دوخت این وسیله استفاده نمایید. برای این کار در ابتدا دو مستطیل در ابعاد ۳۸*۸ سانتی متر برش بزنید. این دو تکه در واقع دیواره دو سمت ارگانایزر می باشد که می توانید برای محکم نمودن آن را از دولای پارچه برش بزنید و میان دو لایه را لایی چسب بچسبانید.

طرز دوخت تقسیم کننده کشو

برای قسمت فاصله داخلی از پلاستیکی به اندازه ۱۵*۷ سانتی متر استفاده نمایید. این نظم دهنده در واقع ۶ بخش دارد، بنابراین به حدود ۵ قطعه پلاستیک با این سایز نیاز دارید.

آموزش درست کردن نظم دهنده کشو

قسمت پارچه بدنه را به ۶ بخش مساوی تقسیم بندی نمایید و با استفاده از خودکار ۵ خط عمودی رسم کنید.

نحوه دوختن تقسیم کننده کشو

برای قسمت لبه کار به نوار اریب احتیاج دارید. می توانید مطابق با سلیقه خود طرح و رنگ آن را انتخاب نمایید و سپس اقدام به دوخت نوار اریب نمایید.

روش دوخت نظم دهنده کشوسپس لبه پلاستیک ها را با نوار اریب دوخت بزنید، می توانید این کار را با استفاده از دست یا چرخ خیاطی انجام دهید.

طریقه دوخت ارگانایزر در خانهپس از آن لبه دو مستطیل بدنه را نیز با استفاده از نوار اریب دوخت بزنید.

شیوه درست کردن ارگانایزر در خانه لبه یک عدد از پلاستیک ها را بر روی خطی که رسم کرده اید قرار داده به گونه ای که لبه ای که به آن نوار دوختید در طرف بالا قرار بگیرد.

طریقه دوخت ارگانایزر در خانه

بعد از آن دنباله پارچه بدنه را بر روی پلاستیک تا زده به گونه ای که پلاستیک میان دو طرف پارچه بدنه کاملا پنهان گردد و بعد از آن لبه کار را به صورت باریک دوخت بزنید.

طریقه درست کردن نظم دهنده کشو

هنگامی که دولای قسمت بدنه را باز کردید پلاستیک را همانند تصویر پایین مشاهده می کنید.

شیوه دوختن نظم دهنده کشو

هر ۵ عدد پلاستیک را به همین صورت به یک طرف بدنه دوخت بزنید.

طرز دوخت نظم دهنده کشو در خانه

در مرحله بعدی قسمت بدنه دوم را نیز همانند بدنه اول دوخت بزنید.

آموزش خیاطی تقسیم کننده کشو

پس از انجام دوخت دو بدنه تصویر پایین را مشاهده خواهید کرد. بنابراین در این مرحله به کفی و دیواره دو سمت ارگانایزر نیاز دارید.

مراحل دوخت تقسیم کننده کشو

برای بریدن کفی و بدنه دو طرف باید یک طول و ۲ عرض مستطیل بدنه یا همان مستطیل پارچه ای را اندازه گیری نمایید و سپس یک مستطیل با سایز بدست آمده برش بزنید که در واقع حدود ۴۴*۱۵ سانتی متر می باشد.

روش خیاطی تقسیم کننده کشو

در گام بعدی از دو سمت پلاستیکی که برش زده اید به میزان ارتفاع دیواره علامت گذاری نمایید و باقی مانده پلاستیک را در قسمت کف کار بگذارید و لبه پایینی بدنه را به آن دوخت بزنید.

آموزش خیاطی نظم دهنده کشو

دو سمت پلاستیک را به قسمت لبه عرض مستطیل بدنه دوخت بزنید.

طرز دوخت تقسیم کننده کشودر اینجا کار دوخت ارگانایزر به پایان رسیده است.

طریقه دوخت نظم دهنده کشو در خانهمی توانید لباس های خود را درون آن بگذارید.

طریقه دوخت تقسیم کننده کشوهمانطور که می دانید ارگانایزر در اندازه و ابعاد گوناگون دوخته می شود و تعداد یا سایز کشوهای آن ها با یکدیگر فرق دارد ولی نحوه دوخت در تمامی آن ها یکی می باشد.

آموزش درست کردن ارگانایزر در خانه

در مطلب ارائه شده با نحوه دوخت نظم دهنده کشو به صورت مرحله به مرحله آشنا شدید که امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد و با یادگیری آن بتوانید این ابزار کاربردی را در منزل دوخته و مورد استفاده قرار دهید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید