آموزش دوخت تشک گارد دار نوزاد ( تشک لبه دار برای سیسمونی )

0

یکی از انواع اقلام ضروری و کاربردی سیسمونی نوزاد تشک لبه دار یا گارد دار می باشد که در مدل ها و طرح های مختلفی در بازار موجود می باشد و می تواند جایگزین مناسبی برای کریر نوزاد باشد. در این بخش آموزشی قصد داریم به منظور یادگیری و کاهش هزینه های اضافی، شما عزیزان را با نحوه دوخت تشک گارد دار به روشی بسیار ساده و نمونه های زیبایی از این نوع تشک محافظ آشنا کنیم.

آموزش دوخت تشک گارد دار

از جمله ملزومات مهم و کارآمد سیسمونی هر نوزادی تشک گارد دار می باشد که به جهت استراحت کردن نوزاد بکار گرفته می شود و با توجه به نوع طراحی و دوختی که دارد راحتی و ایمنی لازم را برای کودک فراهم می کند. این نوع دوخت تا حدودی شبیه به دوخت قنداق فرنگی می باشد. بسیاری از بانوانی که در هنر خیاطی سررشته دارند می توانند خیلی راحت و به سادگی با استفاده از یادگیری آموزشی ساده در این زمینه با هنر دست خود در منزل برای نوزادشان مطابق با سلیقه خود به دوخت تشک گارد دار بپردازند و تشکی زیبا و جذاب برای کودکشان بدوزند و از آن استفاده نمایید. برای پارچه و ملحفه تشک می توانید از پارچه های طرح دار و عروسکی استفاده کنید و یا به سراغ انواع پارچه ساده رفته و روی آن تکه دوزی نمایید و به این صورت تشک زیبا و جذابی داشته باشید.

شیوه درست کردن تشک لبه دار

این تشک محافظ در مدل های متفاوتی موجود می باشد و در انواع پسرانه و دخترانه طراحی شده است که هر کدام دارای تزیینات منحصر به خود می باشد. دوخت این تشک لبه دار بسیار ساده بوده و نیاز به مهارت خاصی ندارد، بنابراین شما می توانید برای جلوگیری و حذف هزینه های اضافی خودتان دست به کار شوید و به دوختن این نوع تشک بپردازید و اقلام سیسمونی نوزاد خود را تکمیل نمایید. همچنین می توانید اقدام به دوخت بالش شیردهی ست با تشک نمایید و به این صورت اقلام سیسمونی را تکمیل نمایید.

اگر تمایل دارید با طریقه دوخت این تشک لبه دار زیبا آشنایی پیدا کنید و از آن الگوبرداری نمایید و اقدام به دوختن آن برای کودک خود کنید، پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

وسایل لازم :

  • پارچه اصلی
  • پارچه آستری
  • قیطون
  • لایی پشم شیشه
  • نوار اریب

نحوه درست کردن تشک گارد دار

مراحل انجام کار :

در مرحله اول ابتدا تمامی مراحل رسم الگو و میزان پارچه های لازم که در تصویر ارائه شده است را در نظر گرفته و از آن ها الگوبرداری نمایید. باید توجه داشته باشید که طول خط قرمز حدود ۷۰ سانتی متر، خط سبز ۶۰ سانتی متر و هر یک از خط های صورتی حدود ۳۰ سانتی متر می باشد.

نحوه دوخت تشک محافظ نوزاد

روش درست کردن تشک لبه دار

مراحل درست کردن تشک لبه دار

در گام بعدی الگوی موردنظر را بر روی پارچه بگذارید و حدود یک سانتی متر به عنوان زاپاس برای محل دوخت را در نظر گرفته و سپس برش بزنید.

مراحل درست کردن تشک لبه دار

بعد از آن دور تا دور پارچه و آستری را به یکدیگر دوخته و فقط بخش پایینی آن را همانند شکل باز نگه دارید.

طریقه دوخت تشک لبه دار

نحوه دوخت تشک محافظاکنون کار را پشت و رو کرده و محل خط آبی مشخص شده روی الگو را با استفاده از چرخ خیاطی رو دوزی نمایید.

مراحل درست کردن تشک لبه دار

مراحل دوخت تشک گارد دار

پس از آن نوار اریب را میان آستر و لایه قرار دهید به گونه ای که درز به طور کامل پوشانده شود و به طور کاملا دقیق میان پارچه و آستر قرار بگیرد و سپس آن را بدوزید. محل آغاز دوختن نوار اریب از قسمتی که دوخت پارچه آغاز نشده تا محلی که دوختن آن پایان یابد در تصویر برای مشاهده شما عزیزان نشان داده شده است.

آموزش دوخت تشک محافظ کودکمراحل درست کردن تشک لبه دار برای سیسمونی

در گام بعدی چند لایه پشم شیشه را به مقدار قسمت وسط تشک برش بدهید و همانند شکل درون تشک قرار دهید.

شیوه درست کردن تشک لبه داربرای بخش های کناری کار پشم شیشه را به حالت لوله درآورید و درون کناره های تشک کنید تا شکل استوانه ای و گرد مانند به خود بگیرد.

طریقه درست کردن تشک گارد دار

بعد از این که تشک را با استفاده از پشم شیشه پر کردید آن را با کمک دست صاف و کامل مرتب نمایید و پس از آن نوار قیطان را با استفاده از یک سنجاق از درون نوار دوزی عبور دهید و بعد شبیه کش بکشید تا کمی چین بخورد و به صورت تصویر زیر درآید. اکنون کار دوخت تشک به پایان رسیده است و شما می توانید از آن برای فرزندتان استفاده نماید.

طریقه دوخت تشک لبه دار برای سیسمونی

در ادامه به جهت آشنایی و مشاهده شما عزیزان نمونه های زیبایی از انواع تشک گارد دار در طرح های مختلف را به نمایش گذاشته ایم.

طرز دوخت تشک گارد دار نمونه بسیار زیبا تشک گارد دار نوزاد

طرز دوخت تشک لبه دار     تشک لبه دار زیبا و جذاب برای سیسمونی نوزاد

طریقه دوخت تشک گارد دار به روشی ساده مدل زیبا و جذاب تشک گارد دار برای سیسمونی

طریقه دوخت تشک لبه دار نمونه جالب و زیبا تشک محافظ نوزاد

نحوه دوخت تشک لبه دار نوزاد نمونه زیبا و جدید تشک لبه دار برای نوزاد

روش دوخت تشک لبه دار مدل بسیار شیک و جذاب تشک گارد دار با طراحی زیبا

شیوه دوخت تشک لبه دار تشک لبه دار برای نوزاد با رنگبندی زیبا

روش دوخت تشک محافظ نوزاد تشک گارد دار زیبا و شیک برای سیسمونی نوزاد

آموزش دوخت تشک گارد دار

در مطلب ارائه شده با نحوه دوخت تشک گارد دار به روشی ساده و راحت آشنا شدید و همچنین نمونه های زیبایی از این نوع تشک را مشاهده نمودید که امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد و بتوانید با الگوبرداری از آن تشک زیبایی را برای نوزاد خود بدوزید و از هنر دست خود لذت ببرید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید