ساخت تفنگ کاغذی ساده و جالب به سه روش متفاوت و راحت

0

یکی از کاردستی های زیبا و جالب که می توان با استفاده از وسایل ساده ای همچون کاغذ و مقوا اقدام به ساختن آن نمود تفنگ می باشد که می توان آن را در انواع و اقسام مختلفی درست کرد و برای بازی و سرگرمی در اختیار کودکان قرار داد. در همین زمینه قصد داریم در این مطلب شما عزیزان را با نحوه ساخت تفنگ کاغذی زیبا و جالب به روشی بسیار ساده آشنا کنیم.

آموزش ساخت تفنگ کاغذی برای کودکان

ساخت اسباب بازی برای کودکان با وسایل ساده یکی از مواردی است که دهن مربیان و والدین را درگیر می کند، همانطور که می دانید کاغذ و مقوا رایج ترین مواد اولیه برای ساخت هر نوع اسباب بازی یا کاردستی محسوب می شوند، از این رو ساخت کاردستی کودکانه با کاغذ محبوبیت زیادی دارد. یکی از ایده های جالب و خلاقانه که می توان با استفاده از کاغذ و مقوا انجام داد ساخت تفنگ کاغذی می باشد که شما می توانید با در دسترس داشتن چند عدد کاغذ A4 این کاردستی زیبا و جالب را بسازید. هم چنین می توانید برای سرگرم نمودن کودکتان با همراهی و مشارکت او این کار را انجام دهید، چرا که اغلب کودکان علاقه زیادی به درست کردن کاردستی دارند. البته کاردستی تفنگ بیشتر برای پسر بچه ها تهیه می شود اما می توانید آن را به عنوان یک کاردستی دخترانه نیز بسازید و به این وسیله بچه ها را سرگرم کنید.

نحوه ساخت تفنگ کاغذی

برای درست کردن این تفنگ کاغذی نیاز به مهارت خاصی ندارید و به سادگی می توانید با داشتن چند تکه کاغذ این کاردستی جذاب را در منزل بسازید و از هنر دست خود لذت ببرید. اگر تمایل دارید با نحوه درست کردن این تفنگ آشنا شوید پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مطلب ما را همراهی نمایید و با آموزش آن آشنا شوید.

وسایل مورد نیاز :

  • کاغذ سایز A4 سفید
  • کش پلاستیکی
  • کاغذ A4 رنگی
  • چسب حرارتی
  • ماژیک
  • چسب نواری

مراحل درست کردن بدنه اصلی تفنگ :

در مرحله اول ابتدا باید بدنه اصلی تفنگ را آماده کنید. به منظور این کار یک عدد کاغذ A4 رنگی برداشته و آن را همانند تصویر پایین از یک گوشه به حالت لوله در آورید.

روش درست کردن اسلحه با کاغذ

سپس کاغذ رنگی لوله شده را مابین یک کاغذ سفید A4 قرار دهید و کاغذ سفید را در راستای ضلع بزرگتر آن رول نمایید و لبه بخش انتهایی آن را چسب بزنید و در پایان کاغذ پیچ خورده رنگی را از قسمت وسط آن خارج نمایید.

شیوه درست کردن تفنگ کاغذی

به این صورت کاغذ لوله شده اصلی برای درست کردن تفنگ کاغذی مهیا شده است. همانگونه که ملاحظه می فرمایید برای درست کردن این کاردستی به تعدادی کاغذ رول شده به طول های زیر احتیاج دارید:

  • کاغذ رول شده به طول ۱۵ سانتیمتر  ۲ عدد
  • کاغذ رول شده به طول ۸ سانتیمتر  ۱ عدد
  • کاغذ رول شده به طول ۵ سانتیمتر  ۷ عدد

آموزش درست کردن تفنگ کاغذی

این تکه های کاغذ را می توانید با کاغذ رول شده ای که نحوه درست کردن آن را آموختید بسازید.

طریقه ساخت تفنگ کاغذی به روشی ساده

قطعه های کوچک را با استفاده از چسب حرارتی به همدیگر بچسبانید.

نحوه درست کردن اسلحه کاغذی

تکه ۸ سانتی متری تفنگ کاغذی را نیز بر روی تکه های کوچکتر چسب بزنید.

آموزش درست کردن تفنگ کاغذی زیبا و جالب

در مرحله دیگر دو تکه بزرگتر که طول آن ها حدود ۱۵ سانتی متر بود را همانند تصویر پایین بر روی قطعه های دیگر چسب بزنید.

طریقه درست کردن اسلحه با کاغذ و مقوا

مراحل درست کردن ماشه تفنگ :

برای درست کردن ماشه برای این تفنگ باید دوباره یک عدد کاغذ A4 رنگی را به همان صورتی که در مرحله اول آموزش اشاره کردیم بپیچانید. با این اختلاف که نزدیک به ۳ سانتی متر از انتهای کاغذ را نپیچانید و آن را جدا کرده و لبه انتهایی کاغذ رول شده را چسب بزنید.

طریقه ساخت اسلحه کاغذی

سپس کاغذ رنگی لوله شده را درون تکه ۸ سانتی متری تفنگ کاغذی قرار دهید، به شکلی که حدود ۱ سانتی متر از کاغذ رنگی از قسمت انتهای تکه بیرون زده باشد و طرف دیگر کاغذ را با کمک ماژیک علامت گذاری نمایید.

نحوه ساختن اسلحه کاغذی به روشی آسان

بعد از آن مکان علامت گذاری شده و حدود ۱ سانتی متر پس از آن را تا بزنید.

طریقه ساخت تفنگ کاغذی

بخش انتهایی دیگر کاغذ رنگی را داخل اولین تکه کوچک تفنگ کاغذی قرار دهید و هم اندازه طول آن را جدا نمایید.

طریقه ساخت اسلحه کاغذی

سپس اضافه های بیرون آمده کاغذ رنگی را با کمک دو انگشت فشار دهید و گوشه بالایی آن را با استفاده از قیچی برش بزنید.

آموزش درست کردن تفنگ کاغذی ساده

برای قسمت بدنه اطراف ماشه نیز با کمک یک کاغذ رنگی رول شده می توانید شبیه تصویر پایین استفاده نمایید و آن را با استفاده از چسب حرارتی به کاردستی چسب بزنید.

آموزش درست کردن تفنگ کاغذی جالب

سپس دوباره یک عدد کاغذ رنگی A4 را لوله کنید با این اختلاف که این بار میزان پیچش آن مقداری سست تر باشد به گونه ای که قطر کاغذ رول شده بیشتر گردد.

نحوه ساخت اسلحه کاغذی جالب

بعد از آن سطح کاغذ را با کمک دست فشار بدهید تا به طور کامل پهن گردد. از این نوع ساختار برای مقاومت اطراف بدنه تفنگ کاغذی استفاده نمایید.

شیوه ساختن تفنگ کاغذی

در مرحله بعدی یک عدد فنر داخل خودکار فشاری را برداشته و آن را وارد اولین قطعه کوچکتر بدنه تفنگ نمایید که بخش پایینی ماشه داخل آن قرار گرفته است.

روش ساخت تفنگ کاغذی

سپس یک کاغذ لوله شده رنگی دیگری را برداشته و نزدیک به ۳ سانتی متری انتهای آن را تا بزنید. قطعه کوچکی از کاغذ رولی رنگی دیگری مابین مکان تا زدگی قرار داده و با استفاده از چسب حرارتی چسب بزنید.

نحوه ساختن تفنگ کاغذی

بعد از آن تعداد ۴ عدد کش پلاستیکی را وارد محل تازدگی نمایید و جلوی محل تاشدگی را با استفاده از چسب نواری چسب بزنید.

آموزش درست کردن تفنگ با کاغذ و مقوا

در مرحله پایانی قطعه آماده شده را درون قطعه ۱۵ سانتی متری قسمت پایینی بدنه تفنگ قرار داده و کش آن را همانند تصویر پایین به طرف جلوی تفنگ منتقل کنید.

شیوه درست کردن اسلحه کاغذی

به این صورت ساختن تفنگ کاغذی به پایان رسیده است و اکنون می توانید با عقب کشیدن بخش وصل شده به کش های پلاستیکی و گیر دادن آن به بخش انتهایی قطعه ۸ سانتی متری تفنگ کاغذی خود را مسلح نمایید.

آموزش ساخت اسلحه کاغذی

هم چنین شما می توانید با کمک چند تکه کاغذ رول شده تعدادی گلوله کاغذی بسازید و یا این که از ساچمه های پلاستیکی به عنوان گلوله تفنگ استفاده نمایید. به این ترتیب با این روش ساده می توانید این تفنگ کاغذی جالب و ساده را در منزل بسازید و برای بازی و سرگرمی در اختیار فرزندتان قرار دهید.

شیوه درست کردن تفنگ کاغذی

امیدواریم که در مطلب ارائه شده با نحوه ساخت تفنگ کاغذی به طور کامل آشنا شده باشید و از این بخش آموزشی نهایت لذت را برده باشید. از این که با ما همراه شدید بسیار سپاس گزاریم.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید