دوخت بلوز ساده دخترانه و زنانه بدون الگو و با آموزش راحت

0

یکی از انواع لباس های زنانه که روش دوخت بسیار آسان و راحتی دارد بلوز زنانه و دخترانه می باشد که حتی افراد مبتدی و کسانی که اندک مهارتی در خیاطی دارند می توانند به سادگی آن را در منزل بدوزند و مورد استفاده قرار دهند. در همین زمینه قصد داریم در این مطلب شما عزیزان را با نحوه دوخت بلوز ساده و زیبا بدون استفاده از الگو به روشی راحت آشنا کنیم.

خیاطی در منزل یکی از هنرهای زیبا و کاربردی است که اغلب بانوان تمایل به یادگیری آن دارند، ازا ین رو ما در مطالب قبلی سعی کردیم آموزش دوخت پیراهن ساحلی، دوخت مقنعه و چادر، دوخت سارافون، دوخت دامن های مختلف و… را ارائه دهیم حال قصد داریم شما عزیزان را با روشی ساده و آسان برای دوختن بلوز آشنا نماییم که امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

آموزش دوخت بلوز ساده

بلوز زنانه و دخترانه از مجموعه لباس های زنانه می باشد که می توان به سادگی آن را در منزل با یک آموزش آسان در رنگ های دلخواه دوخت و مورد استفاده قرار داد. دوخت بلوز ساده همچون دوخت دامن می باشد و در واقع نیاز به مهارت زیادی در زمینه خیاطی ندارد و شما می توانید حتی بدون الگو به روشی بسیار راحت با هنر دست خود آن را در منزل بدوزید.

آموزش دوختن بلوز زنانه

هنر خیاطی در واقع دارای روش های متفاوتی می باشد که در انواع آسان و پیچیده طراحی شده و هم برای افراد مبتدی و هم برای افراد ماهر در نظر گرفته شده است. شما می توانید با توجه به سطح مهارتی که در این زمینه دارید به دوخت یک نمونه بلوز زنانه که در ادامه این مبحث آموزش آن را ارائه داده ایم بدون نیاز به الگو بپردازید.

وسایل مورد نیاز :

  • پارچه به ابعاد یک و نیم متر
  • سوزن ته گرد یا سنجاق برای ثابت نگه داشتن
  • یک بلوز برای اندازه زدن به عنوان الگو
  • قیچی

نحوه دوخت :

در روش دوخت این نمونه بلوز بهترین کار این است که پارچه موردنظر شما از نوع کشی باشد و اندازه آن نیز به مقدار گفته شده باشد.

در اولین مرحله بعد از این که پارچه مورد دلخواه را انتخاب نمودید آن را به شکل دولا بر روی زمین پهن کنید. سپس بلوزی که از آن به عنوان الگو می خواهید استفاده کنید را بر روی پارچه قرار دهید.

نحوه دوخت بلوز زنانه بدون الگو

در گام بعدی باید همانند شکل پایین پارچه را مطابق با ابعاد بلوز الگو برای برش خوردن آماده نمایید و در ابتدا بخش اضافی پارچه را برش بزنید و آن را برای مرحله های بعدی نگه دارید.

نحوه خیاطی بلوز ساده زنانه

بعد از آن بخش یقه بلوز را برش دهید.

آموزش دوخت بلوز زنانه زیبا

پس از آن که قسمت مربوط به یقه را آماده کردید، بخش بالایی آستین ها را نیز شبیه شکل پایین با قیچی برش بزنید.

شیوه دوخت بلوز ساده در خانه

در گام بعدی به بخش زیرین آستین ها خواهید رسید که نحوه برش زدن این بخش نیز شبیه شکل پایین می باشد.

روش دوخت بلوز زنانه

سپس بلوز الگو را برداشته و بخش هایی را که برش زدید با کمک یک سنجاق به یکدیگر متصل نمایید تا ثابت شوند.

آموزش دوخت بلوز زنانه در منزل

در این مرحله بخش های بالایی و زیرین آستین ها را به یکدیگر دوخت بزنید.

نحوه خیاطی بلوز زنانه

سپس اضافه های پارچه را که در مرحله اول برش زده بودید در این مرحله باید برای قسمت یقه بکار گیرید. به گونه ای که پارچه را که از قسمت عرض به شکل دولا بود اکنون از قسمت طولش دولا نمایید و در قسمت بالایی یقه بگذارید و آن را به ابعاد عرض یقه برش بزنید.

آموزش دوخت بلوز زنانه زیبا

در مرحله بعدی از اضافات پارچه برای تیکه مچی آستین استفاده نموده و به صورتی که در شکل پایین مشخص می باشد آن را برش بزنید.

نحوه خیاطی بلوز ساده

بخش های مچی آستین و یقه را پس از این که با استفاده از سنجاق به لباس متصل کردید به همدیگر دوخت بزنید.

نحوه دوختن بلوز زنانه

در این مرحله کار دوخت بلوز به همین سادگی به انتها رسید و شما می توانید در رنگ های دلخواه آن را در منزل بدوزید و مورد استفاده قرار هید.

نحوه دوخت بلوز ساده زنانه

امیدواریم که در مطلب ارائه شده با نحوه دوخت بلوز ساده بدون الگو و روش خاصی به طور کامل آشنا شده باشید و این بخش آموزشی مورد پسند و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید