ساخت لوستر در خانه با ۵ روش متفاوت و وسایل ساده و در دسترس

0

لوستر در واقع جزئی از دکوراسیون داخلی محسوب می شود که سبک و مدل آن تاثیر بسزایی در فضا سازی و نورپردازی محیط دارد. انتخاب مدل مناسب آن با توجه به سبک دکوراسیون بسیار مهم و ضروری می باشد. از این رو در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با نحوه ساخت لوستر به روش های مختلف آشنا کنیم.

آموزش ساخت لوستر به ۵ روش مختلف

لوستر وسیله ای زیبا و کاربردی می باشد که در جذابیت بخشیدن به فضا و دیزاین داخلی بسیار موثر می باشد. لوسترها در انواع و اقسام مدل های مختلفی وجود دارند که هر کس متناسب با دیزاین داخلی منزل خود مدل مورد نظر را انتخاب می کند. ساخت لوستر با استفاده از وسایل ساده و در دسترس ایده ای جالب و سرگرم کننده می باشد که شما می توانید با بهره گیری از کمی خلاقیت و ذوق هنری اقدام به ساختن آن نمایید و به اینصورت علاوه بر اینکه صاحب دکوری های دست ساز می شوید می توانید برای زیبایی بخشیدن به فضای منزل نیز از آنها استفاده کنید.

آموزش ساختن لوستر به روش های مختلف

روش های زیادی در این زمینه وجود دارد که شما می توانید با استفاده از ساده ترین ابزار و با صرف کمترین هزینه مدل های جذاب و خلاقانه ای از آن را به سبک های مختلف بسازید و مورد استفاده قرار دهید، در همین زمینه در ادامه این مطلب به منظور یادگیری شما عزیزان به آموزش چند روش ساده و جالب درست کردن لوستر پرداخته ایم که می توانید در تزیین اتاق خواب، تزیین اتاق پذیرایی و از آنها استفاده کنید.

نحوه ساخت لوستر زیبا و جذاب

نحوه درست کردن لوستر با استفاده از پاکت شیر یا آبمیوه

همانطور که می دانید داخل پاکت شیر یا آبمیوه دارای لایه ای از فویل به رنگ نقره ای است. در مرحله اول ابتدا چند عدد پاکت آبمیوه یا شیر را باز کرده و بعد از تمیز نمودن، آن ها را کنار بگذارید تا کاملا خشک شوند.

نحوه ساختن لوستر در خانه

بعد آن ها را به شکل نوارهایی برش بزنید. هر کدام از از نوارهای نقره ای را چندین مرتبه پشت سر هم تا بزنید. در تصویر پایین باز شده آن را ملاحظه می نمایید.

نحوه ساخت لوستر به روش های جالب

سپس هر یک از نوارهای تا شده را به صورت مثلث در آورید. به منظور وصل کردن آن به مثلث بعدی، دو ضلع مثلث را در کنار یکدیگر بگذارید، یک قطعه از همان نوارهایی که قبلا برش زده بودید دور آن ها قرار دهید و با استفاده از گیره کاغذ محکم نمایید.

آموزش درست کردن لوستر در خانه

این عمل را با پنج تا شش مثلث انجام بدهید و آن ها را به صورت زیر در آورید. توجه داشته باشید که ۵ وجهی یا ۶ وجهی بودن آن ها کاملا اختیاری می باشد.

نحوه ساختن لوستر در منزل

سپس این اشکال چند وجهی را به همدیگر بچسبانید و بدین صورت یک کره بدست می آورید. برای این کار بهتر است دو نیم کره را جدا از هم درست کرده و در پایان آن ها را به همدیگر متصل نمایید تا یک کره کامل تشکیل شود.

نحوه ساختن لوستر با وسایل دور ریختنی

اکنون کافی است یک عدد لامپ را از درون آن عبور دهید. در صورتی که از رنگ نقره ای خوشتان نمی آید، می توانید آن ها را با استفاده از یک اسپری به رنگ دلخواهتان در آورید.

نحوه درست کردن لوستر در خانه

شیوه ساختن لوستر با قاشق های پلاستیکی

این نوع قاشق ها به شکل بسته بندی در بازار موجود می باشند. بهتر است مدل رنگی این قاشق ها را که از طلق درست شده است نخرید، چرا که این نوع قاشق ها بسیار شکننده هستند و به سادگی نمی توان آن ها را برش داد. بنابراین به جای آن ها مدل پلاستیکی آن را تهیه کرده و با استفاده از اسپری رنگ نمایید. در ابتدا به منظور درست کردن لوستر دسته تمامی قاشق ها را جدا نمایید.

نحوه ساخت لوستر در خانه بعد از آن یک بطری پلاستیکی بزرگ برداشته و از قسمت پایین همانند تصویر تمامی قاشق ها را بر روی آن شبیه به فلس ماهی بچسبانید. بخش انتهایی را به شکل گرد دور دهانه بطری بچسبانید تا نتیجه کارتان کاملا تمیز و مرتب باشد.

آموزش ساختن لوستر با وسایل ارزان اکنون کابل و لامپ را از داخل آن عبور دهید و آویزان نمایید.

طریقه ساختن لوستر با وسایل ساده

طریقه درست کردن لوستر با بطری شیشه ای

به طور معمول لوسترهایی که از بطری های شیشه ای درست می شوند طرفداران فراوانی دارند. البته در این نوع طرح برای برش زدن آن ها به ابزار مخصوصی احتیاج دارید. در صورتی که به ابزار مخصوص این کار دسترسی ندارید می توانید از طرح هایی استفاده نمایید که احتیاجی به برش زدن شیشه ندارند.البته قبلا در مبحث کاردستی با بطری روش هایی برای برش زدن را نیز مطرح نموده ایم که برای شما نیز مفید خواهد بود.

نحوه ساختن لوستر به روش های متفاوت

پس از بریدن شیشه آن را شسته تا خرده ریزه های شیشه بر روی آن باقی نماند. بعد از آن برای صیقلی نمودن لبه آن از سمباده استفاده نمایید. اکنون کابل را از آن گذرانده و دور آن را همانند تصویر با سیم بپیچید و بعد آن را آویزان نمایید.

طریقه درست کردن لوستر در خانه

روش ساختن لوستر با بطری های پلاستیکی

در این مدل می توانید به جای بطری شیشه ای از بطری پلاستیکی نیز استفاده نمایید. اما به طور معمول زیبایی پلاستیک به اندازه شیشه نیست. به همین خاطر باید کمی آن را تزیین نمایید.

نحوه درست کردن لوستر با وسایل سادهبه منظور این کار به روش زیر عمل نمایید:

با استفاده از سیم ضخیم و محکم یا با یک میله دو عدد حلقه فلزی بزرگ و کوچک درست کنید. سپس بطری های پلاستیکی را همانند شکل برش بزنید و به شکل شعاعی به طرف دهانه آن ها برش دهید تا شبیه به یک گل در آیند.

نحوه درست کردن لوستر با ساده ترین وسایل

بعد از آن با استفاده از یک اسپری یا قلمو آن ها را در رنگ های مختلفی رنگ نمایید و سپس دهانه بطری ها را با فاصله های یکسان بر روی حلقه ها بچسبانید.

شیوه ساختن لوستر با وسایل ساده و در دسترس

در پایان دو حلقه را به یکدیگر وصل کرده و به صورت لوستر در آورید. از این نوع همراه با لامپ یا بدون لامپ نیز می توانید استفاده نمایید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که باید قطر حلقه ها به شکلی باشد که لامپ به بطری پلاستیکی نزدیک نباشد تا گرمای حاصل از آن باعث ذوب پلاستیک نگردد.

آموزش ساخت لوستر به روش های مختلف

نحوه درست کردن لوستر با بطری آب معدنی

ساخت این نوع لوستر بسیار آسان و راحت می باشد. ولی برای ساختن آن به تعداد فراوانی بطری آب معدنی احتیاج دارید. در صورتی که جمع آوری آن ها برایتان امکان پذیر می باشد، این نمونه را بسازید. برای این کار ابتدا تمامی بطری ها را از قسمت ته برش دهید.

آموزش درست کردن لوستر با وسایل ساده و ارزان

بعد از آن هر کدام را با دیگری با استفاده ار نخ  نایلونی بی رنگ و سوزن، به یکدیگر متصل نمایید و رشته های کوتاه و بلند درست کنید.

شیوه ساختن لوستر با وسایل سادهتمامی این رشته ها را به بخش انتهایی یک حلقه فلزی گره زده و سپس لامپ و کابل را از داخل آن عبور دهید و بعد آویزان نمایید.

نحوه درست کردن لوستر به شیوه های مختلف

امیدواریم که در مطلب ارائه شده با نحوه ساخت لوستر به شیوه های جذاب و زیبا به طور کامل آشنا شده باشید و نمونه های ارائه شده مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد و در تزیین خانه از آنها استفاده نمایید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید