ساخت باکس هدیه در منزل با ۵ روش متفاوت و دوست داشتنی

0

یکی از اجزای اصلی هدیه که به نوعی در زیبا جلوه دادن و منحصر به فرد کردن آن تاثیر بسزایی دارد جعبه هدیه می باشد که انتخاب مدل و سبک جالبی از آن برای قرار دادن هدیه باعث ارزشمند نمودن و خاص شدن هدیه خواهد شد. بر همین اساس قصد داریم در این مطلب شما عزیزان را با نحوه ساخت باکس هدیه با ۵ روش مختلف آشنا کنیم.

آموزش ساخت باکس هدیه زیبا و جذاب

یکی از هنرها و ایده های بسیار جذاب و زیبا که بسیار کاربردی و کارآمد می باشد ساخت باکس هدیه به شکل ها و مدل های مختلف است که بسیاری از افراد به منظور تزیین هدیه ترجیح می دهند خودشان در منزل با بهره گیری از ایده های خلاقانه اقدام به ساخت جعبه کادو زیبا و خاص نمایند و از این طریق میزان علاقه مندی خود را به طرف مقابل نشان دهند.

بیشتر افراد تمایل دارند به منظور تقدیم کردن هدیه ای زیبا و جذاب جعبه های منحصر به فردی را برای قرار دادن هدیه انتخاب کنند. شما می توانید به راحتی بدون صرف هزینه های اضافی با استفاده از ساده ترین ابزار با کمی خلاقیت و ذوق هنری جعبه های زیبایی را بسازید و سپس اقدام به تزیین باکس نموده آن را مورد استفاده قرار دهید.

شیوه ساخت باکس هدیه با 5 روش مختلف

بنابراین اگر تمایل دارید که هدیه شما بسته بندی خاص و جذابی داشته باشد پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مطلب با نمونه ها و روش های مختلف ساخت چند جعبه کادو  آشنا شوید و از آن ها الگو بگیرید.

روش اول درست کردن جعبه کادو :

قبل از این که شروع به کار کنید ابتدا وسایل لازم را آماده نمایید که به منظور ساخت این نوع جعبه به وسایلی هم چون مقوا، کاغذ رنگی یا طرح دار، روبان، چسب، قلم، قیچی، خط کش و … احتیاج دارید.

شیوه درست کردن جعبه هدیه به شکل های مختلف

اولین گام برای انجام این کار رسم کردن الگو است. می توانید شکل زیر را در اندازه مناسب پرینت بگیرید و یا این که بر روی یک برگه رسم نمایید و بعد آن را بر روی مقوا انتقال دهید. باید دقت نمایید که یک عدد از الگوها مربوط به بدنه جعبه و الگوی دیگر مربوط به درب جعبه هدیه است.

نحوه درست کردن باکس هدیه زیبا و جدید

اکنون مشابه تصویر زیر لبه های کار را با استفاده از قیچی برش بزنید و الگوهای رسم شده را قیچی بزنید.

نحوه ساخت باکس هدیه زیبا و شیک

در مرحله بعدی باید به سراغ قلم و خط کش بروید، سپس خطوطی را که محل تا زدن را نشان می دهند بکشید.

نحوه ساخت جعبه هدیه شیک و جالب

سپس با استفاده از انگشتتان مقوا را از مکان تعیین شده تا بزنید.

طریه ساخت جعبه هدیه شیک و جالب بعد از آن دومین الگو را که مربوط به درب جعبه است همانند روش بالا تا بزنید.

آموزش ساخت باکس هدیه با وسایل سادهاکنون مقواها برای چسبیده شدن آماده هستند.

نحوه درست کردن جعبه هدیه به روش های مختلفبه این ترتیب با کمک چسب مایع بخش های تعیین شده را به همدیگر وصل نمایید و به این شکل بدنه و درب جعبه کادویی شما آماده شده است.

آموزش درست کردن جعبه کادو

اکنون نوبت استفاده از روبان و کاغذ های رنگی است تا بدین وسیله جعبه خود را تزیین نمایید. در نظر داشته باشید که این مرحله کاملا اختیاری می باشد و شما می توانید در صورت تمایل با هر گونه وسیله ای جعبه کادو خود را تزیین نمایید.

شیوه ساخت جعبه هدیه شیک و خاص اکنون جعبه کادویی شما آماده شده است و می توانید آن را در اندازه های مختلف و دلخواه درست کرده و برای انواع هدیه های مختلف مورد استفاده قرار دهید.

آموزش درست کردن جعبه هدیه به شکل های مختلف

روش دوم ساخت جعبه هدیه با مقوا :

برای ساخت این باکس هدیه به دو تکه کاغذ احتیاج دارید، یک عدد با سایز ۱۶/۵ در ۱۶/۵ سانتی متر برای درست کردن درب جعبه و دیگری با سایز ۱۹در ۱۹ سانتی متر برای ساختن بدنه جعبه است. هنگامی که ساختن جعبه به اتمام برسد متوجه می شوید که درب آن به اندازه ۵ میلی متر بزرگتر از سایز بدنه جعبه است تا به راحتی بر روی آن قرار بگیرد.

برای انجام کار نیاز به وسایلی هم چون روبان یا پاپیون، خط کش یا صفحه اندازه گیری، قیچی یا کاتر، مقوای رنگی یا طرح دار و چسب کاغذ دارید.

در اولین مرحله کاغذ خود را مطابق با سایزهای گفته شده برش بزنید.

آموزش درست کردن باکس هدیه به شکل های مختلفدر گام اول باید ابتدا اقدام به ساختن درب جعبه کنید. برای این کار کاغذی مربع شکل با سایز ۱۶/۵ در ۱۶/۵ سانتی متر برداشته و دو نشانه به اندازه ۲/۵ سانتی متر هم چون تصویر بر روی کاغذ بکشید، یعنی هر کدام از آن ها دارای اندازه ۱/۲۵ سانتی متر است.

طریقه درست کردن باکس هدیه زیبا

سپس کاغذ را حدود ۹۰ درجه بپرخانید و همان کار را مجددا تکرار نمایید. این عمل را برای هر چهار سمت انجام دهید.

برای این که بتوانید مقوا را از اطراف تا بزنید احتیاج به برش زدن گوشه های آن به شکل L دارید. قسمت هایی که نیاز به برش زدن دارد در تصویر به طور کامل مشخص شده است. بعد از این که برش خورد باید در هر چهار گوشه یک مربع داشته باشد.

شیوه ساختن جعبه هدیه جالب و شیک

سپس باید هر یک از مربع ها را به یک زبانه تبدیل نمایید، به این شکل که آن ها را باید برش بزنید. همه گوشه های مقوا را از محلی که نشانه گذاری کرده اید تا بزنید.

طریقه ساختن جعبه هدیه زیبا و جالب

در مرحله بعدی چسب را به هر چهار طرف در سمت ساده یا بدون طرح بزنید. باید دقت نمایید که استفاده بیش از حد از چسب مایع موجب چین خوردگی و بد فرم شدن مقوا خواهد شد.

برای این که به کار ساخت درب جعبه پایان دهید زبانه ها را تا بزنید تا خوب به یکدیگر بچسبند.

نحوه ساخت باکس هدیه شکیل و زیبا برای درست کردن بدنه نشانه هایی با سایز ۴ سانتی متر در هر سمت بزنید.

آموزش درست کردن جعبه کادو

سپس همانند شکل در دو سمت مربع دو برش ایجاد نمایید. در راستای هر برش آن را تا زده تا بتوانید آن ها را به یکدیگر چسب بزنید.

نحخوه ساختن جعبه کادو به شکل های مختلف

برای خاتمه دادن به کار ساخت بدنه جعبه هر چهار عدد زبانه در بخش های داخلی مقوا را کاملا به چسب آغشته نمایید و سپس تا بزنید تا به طور محکم بچسبند.

آموزش درست کردن جعبه هدیه زیبا

اکنون جعبه هدیه شما آماده شده است و در صورت تمایل می توانید آن را با روبان ببندید و یا این که درب آن را یک پاپیون بزنید تا جلوه زیبایی به خود بگیرد.

نحوه ساخت باکس هدیه زیبا و جذاب

روش سوم درست کردن باکس به شکل گل :

نحوه ساخت این باکس هدیه کار بسیار آسانی است و تنها کافی است ابتدا یک جعبه مکعبی ساده درست کنید و سپس آن را با گل های کاغذی که از قبل درست نموده اید تزیین کنید. برای انجام این کار ابتدا باید به شیوه و مراحل برش کاغذ همانند الگو به طور کامل دقت نمایید.

شما در صورت تمایل می توانید از انواع کاغذهای رنگی برای درست کردن گل کاغذی استفاده نمایید. برای این کار بهتر است از کاغذهای ضخیم استفاده نکنید. سایز و اندازه گل های کاغذی بستگی به سلیقه شما دارد. این جعبه در واقع می تواند به یک کاردستی و یا یک یادگاری زیبا تبدیل شود.

شیوه درست کردن جعبه کادو زیبا و شیک

روش چهارم ساخت جعبه ستاره ای :

این نوع جعبه که به شکل ستاره می باشد بیشتر برای هدایایی هم چون جواهرآلات کاربرد دارد. این جعبه اغلب در سایزهای کوچک ساخته می شود و با استفاده از مقوای نازک درست شده و با کمک یک کش به یکدیگر متصل می شود. برای فراگیری نحوه ساخت آن می توانید به الگو و مراحل آن توجه نمایید و در نتیجه یک جعبه زیبا و شیک بسازید.

نحوه درست کردن جعبه کادو به روشی راحت

روش پنجم ساخت جعبه کادویی کوچک :

برای درست کردن این نوع جعبه اوریگامی تنها کافی است مطابق الگوی زیر عمل نمایید و به روشی بسیار راحت و ساده آن را بسازید. این مدل جعبه اغلب برای حمل اشیا سبک درست می شود. بنابراین می توانید از مقوا یا کاغذهای نازک تر نیز برای ساختن آن استفاده کنید. این سبک جعبه ها بسیار زیبا و مدرن بوده و برای هدایای کوچک و کم حجم بسیار مناسب هستند.

طریقه درست کردن باکس هدیه شیک

در مطلب ارائه شده با نحوه ساخت باکس هدیه به شکل ها و روش های مختلف به صورت کامل آشنا شدید که امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد و با یادگیری این بخش آموزشی بتوانید هر مدل از آن را که می خواهید در منزل بسازید و مورد استفاده قرار دهید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید