دوخت سرویس آشپزخانه فانتزی و جدید با الگو در منزل

0

سرویس آشپزخانه در واقع از جمله وسایل کاربردی در محیط آشپزخانه محسوب می شود که جزء ملزومات اصلی آشپزخانه به شمار می آید و در رنگ ها و طرح های مختلف موجود می باشد. در همین زمینه قصد داریم در این مطلب شما عزیزان را با نحوه دوخت سرویس آشپزخانه به روشی ساده و راحت آشنا کنیم.

آموزش دوخت سرویس آشپزخانه جدید

از جمله وسایل کاربردی که به نوعی در تزیین و زیبا سازی دکور آشپزخانه نیز تاثیر دارد سرویس آشپزخانه می باشد که انتخاب آن باید متناسب با دیگر وسایل آشپزخانه باشد. با توجه به این که این سرویس جزء اقلام ضروری آشپزخانه می باشد بنابراین یادگیری نحوه دوخت آن می تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد تا بتوانید در صورت نیاز مطابق با سلیقه و نوع دکور آشپزخانه مدل موردنظر خود را در منزل بدوزید و از آن بهره برید.

طرز دوخت سرویس آشپزخانه

سرویس آشپزخانه شامل اقلام گوناگونی از جمله انواع دستمال، دستگیره، دمکنی، پیش بند، سبد نان، نمگیر، انواع کاور، دستکش فر و … می باشد که در ادامه به منظور یادگیری، آموزش دوختن چند جزء از این سرویس را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

نحوه دوختن دمکنی کش دار

در ابتدا برای درست کردن دمکنی پارچه موردنظر خود را بر روی درب قابلمه قرار دهید و سپس یک دایره رسم نمایید. زمانی که می خواهید دایره را برش بزنید حدود یک سانتی متر از دایره ای که رسم کرده اید فاصله بگیرید و بعد دایره را برش بزنید.

در گام بعدی دایره ای دیگر به همین شکل برش بزنید. سپس یک مستطیل به ابعاد محیط دایره و با عرض ۱۰ الی ۱۲ سانتی متر قیچی بزنید. حدود ۲ سانتی متر لبه مستطیل را به سمت داخل بدوزید.

آموزش دوخت سرویس آشپزخانه

دایره مربوط به آستر، دایره رویه و یک لایه ابر اگر که تمایل دارید در میان آن ها قرار دهید بر روی همدیگر بگذارید. بعد از آن حاشیه دوخته نشده مستطیل را بر روی دایره بگذارید و اطراف آن را به طور کامل بدوزید. در این لحظه نوبت دوختن نوار اریب دور تا دور دایره می باشد. با کمک یک سنجاق قفلی کش را از درون توزدگی ۲ سانتی متر وارد نمایید و بعد گره بزنید.

طرز دوختن سرویس آشپزخانه

روش دوختن سفره پاک کن زیبا و شیک

برای درست کردن این مدل سفره پاک کن در صورت تمایل می توانید از ۲ الی ۳ رنگ و طرح مختلف پارچه استفاده کنید تا بدین صورت سفره پاک کن زیباتری داشته باشید.

طریقه درست کردن سرویس آشپزخانهبرای آغاز کار باید الگوی موردنظر را تهیه کنید که در ادامه این الگوها را به نمایش گذاشته ایم. الگوهای پایین را با اندازه های مناسب بر روی یک برگه برش بزنید.

طریقه درست کردن سرویس آشپزخانه

طریقه خیاطی سرویس پارچه ای آشپزخانه

سپس الگوها را بر روی پارچه موردنظر بگذارید و قیچی بزنید.

شیوه خیاطی سرویس آشپزخانه برای درست کردن این نوع سفره پاک کن به پشم شیشه احتیاج دارید. به منظور این کار قطعه ای پشم شیشه به ابعاد الگو برش بزنید و سپس آن را به پارچه بدوزید.

طریقه دوخت سرویس آشپزخانه

اکنون الگوی دوم را بر روی پارچه دیگری بگذارید و قیچی بزنید. این قطعه برای قسمت رویه کار مورد استفاده قرار می گیرد.

طریقه خیاطی سرویس آشپزخانه

در گام بعدی می توانید با استفاده از ایده های خلاقانه به تزیین سفره پاک کن بپردازید. برای انجام این کار می توانید چین های ظریفی بر روی پارچه ایجاد نمایید و یا این که پارچه را به صورت های مختلف تزیین کنید.

آموزش درست کردن سرویس آشپزخانه

در این مرحله تکه های دستمال سفره پاک کن را به همدیگر وصل نموده و بدوزید. توجه داشته باشید که باید این کار را با دقت زیادی انجام دهید تا بتوانید به راحتی دستتان را داخل سفره پاکن برده و سفره را تمیز کنید.

روش خیاطی سرویس آشپزخانه

طریقه دوختن حوله جلوی گاز

با استفاده از این آموزش شما می توانید حوله های معمولی آشپزخانه را به یک وسیله کاربردی و جذاب تبدیل نمایید و هم چنین به جای این که حوله ها را درون کشو یا کابینت بگذارید می توانید از طریق این آموزش آن ها را به صورت کاملا کاربردی و مفید درست کرده و استفاده نمایید.

نحوه خیاطی سرویس آشپزخانه با الگویی ساده

وسایل لازم :

  • حوله
  • متر
  • روبان عریض به ابعاد ۱ اینچ بزرگتر از حوله موردنظر
  • روبان باریک به ابعاد ۸ اینچ بزرگتر از حوله موردنظر
  • قیچی
  • سنجاق قفلی
  • سنجاق

روش خیاطی سرویس آشپزخانه

مراحل انجام کار :

در مرحله اول ابتدا عرض حوله را اندازه گیری نمایید و سپس دو عدد روبان از روبان عریض به ابعاد ۱ اینچ بزرگتر از حوله موردنظر برش بزنید.

نحوه دوختن سرویس آشپزخانه زیبا

یک عدد از روبان های عریض را حدود ۴ اینچ پایین تر از قسمت بالای حوله و روبان عریض دیگری را به اندازه ۴ اینچ پایین تر از روبان اول قرار دهید. سپس آن ها را در قسمت عرضی حوله سنجاق بزنید. در قسمت انتهایی دو سمت حوله به ابعاد نیم اینچ آزاد قرار دهید.

نحوه دوختن سرویس آشپزخانه

سپس قسمت انتهای روبان ها را به طرف زیرین تا بزنید و سنجاق کنید.

نحوه خیاطی سرویس آشپزخانهقسمت بالا و پایین هر دو روبان را بدوزید تا بدین صورت یک روکش برای روبان کوچکتر تشکیل شود.

طریقه خیاطی سرویس آشپزخانه

دو عدد روبان از روبان باریک به ابعاد ۸ اینچ بزرگتر از حوله موردنظر برش بزنید.

نحوه خیاطی سرویس آشپزخانه سپس سنجاق قفلی را به بخش انتهایی روبان باریک متصل نمایید و از داخل روبان پهن بکشید.

روش دوختن سرویس آشپزخانه با الگویی آسان

بدین صورت حوله را با کشیدن روبان باریک تر جمع نموده تا جایی که عرض حوله تقریبا نصف عرض اصلی آن گردد. از یکسان بودن اندازه روبان باریک در هر دو سمت اطمینان حاصل نمایید. در دو قسمت انتهایی سنجاق بزنید.

نحوه درست کردن سرویس آشپزخانه

در مرحله بعدی انتهای هر دو روبان را از قسمت عرض دوخت بزنید. در زمان دوختن توجه داشته باشید که باید سنجاق ها را در بیاورید.

روش دوخت سرویس آشپزخانه در منزل در پایان حوله موردنظر را بر روی دستگیره درب گاز یا فر بگذارید و روبان های باریک را برای نگه داشتن حوله در جای مشخص خود گره بزنید.

طریقه دوختن سرویس آشپزخانه

امیدواریم که در مطلب ارائه شده با نحوه دوخت سرویس آشپزخانه با استفاده از الگویی ساده و راحت به طور کامل آشنا شده باشید و مطابق توضیحات گفته شده بتوانید هر کدام از آن ها را که نیاز دارید مطابق سلیقه خود دوخته و مورد استفاده قرار دهید. همچنین می توانید در بخش سرویس آشپزخانه از دیگر آموزش های متنوع و جدید ما در این زمینه دیدن نمایید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید