ساخت کارت پستال سه بعدی با مقوا و کاغذ با ایده های نو و جدید

0
کارت تبریک یکی از انواع هدایایی است که در مناسبت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و به شکل ها و طرح های گوناگونی موجود می باشد که هر کدام سبک و زیبایی مخصوص به خود را دارد. بر همین اساس در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه ساخت کارت پستال سه بعدی زیبا و جالب با استفاده از کاغذ و مقوا آشنا کنیم.

آموزش ساخت کارت پستال سه بعدی

بسیاری از افراد در مناسبت هایی همچون روز تولد، روز مادر، روز عشق و … از کارت تبریک و کارت پستال ساده و زیبا استفاده می کنند و آن را همراه با متنی زیبا و خاص به عزیزانشان هدیه می دهند. یکی از انواع کارت های تبریک که زیبایی و جذابیت منحصر به فردی دارد و نسبت به کارت های معمولی و ساده قیمت بالاتری دارد کارت پستال سه بعدی می باشد که دارای جلوه ای زیبا و خاص است. شما می توانید در صورت تمایل در منزل با استفاده از مقوا و کاغذ به ساخت کارت پستال سه بعدی با استفاده از روشی راحت بپردازید.

آموزش درست کردن کارت پستال سه بعدی

اگر که تمایل دارید هدیه ای خاص و منحصر به فرد برای تقدیم کردن به عزیزانتان با استفاده از هنر دست خود بسازید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب ما را همراهی نموده و با روش درست کردن کارت پستال رمانتیک، زیبا و جذاب به روشی ساده و راحت آشنا شوید.

روش درست کردن کارت پستال با طرح ستاره

در ادامه نحوه ساختن یک کارت تبریک زیبا را با استفاده از روشی بسیار ساده با کمک هنر اوریگامی به شما آموزش خواهیم داد.

وسایل مورد نیاز :

  • ورق A4 سفید ۲ عدد
  • قیچی یا کاتر دستی
  • ورق A4 طلایی پاکت C6 سیاه یک عدد
  • ماژیک طلایی

آموزش درست کردن کارت تبریک سه بعدی زیبا و جالب

نحوه ساخت :

در مرحله اول ابتدا باید به منظور این که بزرگترین شش ضلعی را بر روی کاغذ دربیاورید باید یک شش ضلعی مطابق تصویر اول بر روی کاغذ بکشید. در ابتدا شش ضلعی موردنظر را بر روی کاغذ A4 رسم کنید و دور تا دور آن را با قیچی برش بزنید. پس از آن از این شش ضلعی بریده شده برای برش زدن شش ضلعی اصلی استفاده نمایید. اکنون شش ضلعی را از سه سمت از قسمت وسط تا زده تا کاملا شبیه به تصویر گردد.

روش ساخت کارت پستال سه بعدی شیک

شیوه دیگری که برای برش زدن شش ضلعی می توان از آن استفاده کرد این است که کاغذ را با استفاده از خط کش مطابق تصاویری که مشاهده می نمایید، تا بزنید. بعد از آن با کمک کاتر قسمت های اضافه کار را برش زده تا شش ضلعی موردنظر به دست آید.

در مرحله بعدی باید هر گوشه شش ضلعی را به طرف مرکز تا زده و باز نمایید تا الگویی که در تصویر مشاهده می کنید بر روی شش ضلعی ایجاد گردد.

نحوه ساخت کارت تبریک زیبا و شیک

سپس گوشه ها را به طرف داخل تا زده و بعد از آن تای ایجاد شده را باز کنید.

طرز ساخت کارت تبریک سه بعدی زیبا

در مرحله بعدی نوبت درست کردن ستاره است. به منظور این کار باید تمامی گوشه های شش ضلعی را به طرف مرکز کاغذ بیاورید. این کار را مطابق تصویر و به شکلی انجام دهید که لبه های کار به طرف بالا باشند.

نحوه درست کردن کارت تبریک برجسته زیبا

سپس انگشتتان را درون یکی از لبه هایی که به طرف بالا بیرون زده شده، فرو کرده و لبه موردنظر را تا نصفه کاملا صاف کنید.

آموزش ساخت کارت تبریک سه بعدی زیبا بعد از آن با انگشتتان لبه کار را بر روی ستاره بخوابانید و آن را به طور کامل پهن کنید.

روش درست کردن کارت پستال سه بعدی این عمل را برای تمامی لبه ها تکرار نمایید.

نحوه ساخت کارت پستال سه بعدی

اکنون کارت پستال ستاره ای زیبای شما آماده شده است و می توانید آن را درون پاکت موردنظر گذاشته و هر متنی که دوست دارید را بر روی آن بنویسید.

نحوه درست کردن کارت تبریک شیک

امیدواریم که در مطلب ارائه شده با نحوه ساخت کارت پستال سه بعدی با استفاده از کاغذ و مقوا به طور کامل آشنا شده باشید و بتوانید طبق آنچه که یاد گرفتید با استفاده از هنری که دارید در منزل این کارت تبریک زیبا و جذاب را ساخته و به عزیزانتان در مناسبت های خاص هدیه دهید. اما در صورتی که می خواهید با دیگر ایده ها آشنا شوید و با مدل های خاص و متفاوت انواع کارت پستال های دست ساز شیک و زیبا آشنا شوید پیشنهاد می کنیم به بخش کارت پستال مجله ما مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید