ساخت جامدادی رومیزی با وسایل دور ریختنی و ساده در منزل

0

جامدادی یکی از وسایل ضروری برای دانش آموزان، دانشجویان، شاغلین و تمام کسانی است که از ابزارهای مخصوص نوشتن از جمله مداد، خودکار، روان نویس، خودنویس و… استفاده می کنند. جامدادی ها مدل های مختلفی دارند که می توان آنها را به راحتی از بازار خریداری نمود، اما گاهی افراد خلاق و هنرمند سعی می کنند خود اقدام به ساخت مدل های مختلف جامدادی نمایند. جامدادی های رومیزی یکی از این مدل های جامدادی می باشند که برای افراد در سنین مختلف کاربرد دارند، حال اگر شما نیز قصد ساخت جامدادی رومیزی را دارید تا پایان این مطلب همراه ما باشید و با بهترین ایده ها برای ساختن این مدل جامدادی ها دیدن نمایید.

ساخت جامدادی با وسایل ساده

ایده های خلاقانه برای ساخت جامدادی رومیزی زیبا و جدید

از بین جامدادی های دست سازی که طرفداران بیشتری دارند می توان به انواع جامدادی نمدی، جامدادی رومیزی، جامدادی پارچه ای و… اشاره نمود که البته قبلا نحوه دوخت جامدادی پارچه ای و نمدی را آموزش داده ایم حال می خواهیم شما عزیزان را با نحوه ساخت جامدادی رومیزی با ساده ترین وسایل آشنا نماییم که مطمئنا این ایده های خلاقانه می تواند به شما برای ساختن زیباترین و جذاب ترین جامدادی ها کمک کند.

مراحل ساخت جامدادی

ساده ترین وسیله ایی که می توانید برای درست کردن جامدادی استفاده نمایید، رول دستمال توالت است. از این رول ها قبلا در ساخت کاردستی با کاغذ و مقوا نی استفاده می نمودیم، حال برای درست کردن جامدادی از چند رول استفاده کنید، آنها را کنار هم بچسبانید و روی آنها را تزیین یا نقاشی نمایید و به عنوان جامدادی روی میز تحریر استفاده نمایید. عکس های زیر نمونه هایی از زیباترین مدل های جامدادی با رول دستمال می باشند که می توانید از آنها به عنوان الگو استفاده نمایید.

ساخت جامدادی با رول دستمال کاغذیآموزش ساخت دستمال کاغذی مدل جامدادی رومیزی آموزش درست کردن جامدادی جامدادی رومیزی برای کودکان ساخت کاردستی جامدادی

از ظرف های شیشه ایی یا پلاستیکی سس، ترشی مربا و… نیز می توانید به عنوان جامدادی استفاده نمایید. برای این کار ابتدا آنها را بشویید و خشک کنید سپس شروع به رنگ آمیزی و نقاشی نمود و طرح دلخواه را ایجاد نمایید. بعد از خشک شدن رنگ از این ظرف ها می توانید به عنوان محلی برای قرار دادن مداد و خودکار استفاده نمایید.

ساخت جامدادی رومیزی سادهنقاشی روی جامدادی آموزش ساخت جامدادی نقاشضی روی جامدادیمدل جامدادی رومیزیساخت جامدادی با وسایل دور ریختنی

حال به سراغ قوطی های فلزی رب و دیگر کنسروها بروید و بعد از تمیز کردن آنها با انواع وسایل تزیینی، این قوطی های ساده را به جامدادی های زیبایی تبدیل نمایید. توجه داشته باشید که این کار کاملا سلیقه ایی است و شما با هنر وو خلاقیت خود می توانید صاحب زیباترین جامدادی های دست ساز شوید.

مراحل ساخت جامدادیساخت جامدادی با قوطیجامدادی نمدیجامدادی های رومیزی دست سازساخت جامدادی با وسایل سادهآموزش ساخت جامدادی با وسایل سادهساخت جامدادی ساده

با استفاده از چوب بستنی نیز می توانید جامدادی های رومیزی زیبایی بسازید. عکس های زیر دو نمونه از این جامدادی ها را نشان می دهند که با کمی تغییر در آنها صاحب جامدادی ایده آلی خواهید شد.

جامدادی با چوب بستنیساخت جامدادی با چوب بستنی

برای درست کردن جامدادی رومیزی از بطری های پلاستیکی و یا هر گونه ظرف پلاستیکی و یکبار مصرف نیز می توان استفاده نمود و با تزیین آنها صاحب جامدادی زیبایی شد.

آموزش درست کردن جامدادی

مدل های جامدادی که مشاهده نمودید را می توان برای روی میز تحریر یا هر سطح دیگری به صورت ایستاده قرار داد و از آنها استفاده نمود، حال اگر تصمیم دارید با نحوه ساخت دیگر مدل های جامدادی و وسایل جذاب و کاربردی دیگر آشنا شوید پیشنهاد می کنیم حتما از بخش کاردستی مجله ما دیدن نمایید و با بهترین ها در این زمینه آشنا شوید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید