دوخت کفش روفرشی زیبا و شیک با روشی ساده و آسان

0

کفش روفرشی، یک اکسسوری شیک و زیبا می باشد، که اغلب خانم ها و دخترخانم های جوان تمایل به استفاده از آن ها را دارند، به همین خاطر در این بخش از هنر در خانه قصد داریم، برای علاقمندان به هنر خیاطی، دوخت کفش روفرشی دخترانه با روشی ساده و آسان را آموزش دهیم. پشنهاد می کنیم، تا پایان با ما همراه باشید.

آموزش دوخت کفش روفرشی با الگو

دوخت پاپوش دخترانه و کفش های روفرشی برای همه بانوان جذاب است و به یادگیری آن علاقه مند می باشند، کفشی که در این بخش می خواهیم روش دوخت آن را آموزش دهیم، دو لایه می باشد، یعنی دارای یک پارچه رویی و یک آستر می باشد. که روش دوخت این پاپوش نمدی به شرح زیر است.

ابتدا الگو را همانند تصاویر بر روی نمد و پارچه آستری قرار دهید و با سنجاق آن را فیکس نمایید، سپس الگوی مورد نظر را روی نمد و آستر پیاده کنید، البته روی پارچه و آستر به اندازه یک سانت برای جای دوخت در نظر بگیرید و سپس آن ها را برش بزنید.

نکته: باید نمد و پارچه آستر را دولا کنید و بعد الگو قسمت رویه کفش را روی هر دوی آن ها قرار دهید و بعد برش برنید.

الگوی کفش روفرشی نمدیالگو کفش روفرشی

مراحل دوختن کفش روفرشی

دوخت کفش روفرشی

روش دوختن کفش روفرشی

روش دوختن کفش روفرشی شیک

نحوه دوختن کفش زیبای روفرشی

در مرحله بعدی دوخت کفش روفرشی باید، درز پشت قسمت رویی کفش را بدوزید، آستر این قسمت نیز باید، به همین شکل دوخته شود.

روش دوختن کفش روفرشی نمدی

سپس قسمت رویه کفش را به قسمت کفی کفش با سنجاق به هم وصل کنید و کوک بزنید. آستر رویه کفش را نیز به همین صورت به آستر کفی کفش کوک بزنید، که برای محکم تر شدن کار، باید با چرخ آن ها را بدوزید. البته نباید قسمتی از درز پشت آستر کفش را بدوزید. پس از ٱن باید، به وسیله قیچی، بخشی های اضافی درزهای نمد و آستر کفش را زیگزاکی برش بزنید(بچینید).

نحوه دوختن کفش شیک روفرشی

نحوه دوختن کفش روفرشی زنانه

نحوه برش الگوی کفش روفرشی

در ادامه، آستری کفش را به سمت روی کار برگردانید و آن را داخل نمد(پارچه رویه کفش) قرار دهید، بعد درز بالایی آستر و پارچه رویی کفش را به هم سنجاق کنید و سپس بدوزید.

روش دوختن کفش روفرشی با نمد

کفش نمدی روفرشی

آنگاه از قسمت باز درز آستر، کفش را به سمت روی کار برگردانید و بعد از آن، درز را دوخت بزنید. اکنون شما صاحب یک جفت کفش روفرشی می باشید، که برای زیباتر شدن آن می توانید، به دلخواه روی کفش پاپیون، ملوارید، دکمه، سنگ تزیینی و … بچسپانید.

دوخت کفش روفرشی

روش دوختن کفش روفرشی جالب

روشی که در این مطلب برای دوخت کفش و پاپوش روفرشی معرفی شد، تنها یکی از آموزش های زیبا در این رابطه می باشد. حال اگر قصد دارید از دیگر مدل ها و آموزش های متفاوت برای دوختن این مدل کفش ها آشنا شوید پیشنهاد می کنیم حتما از بخش دوخت کیف و کفش مجله هنر در خانه دیدن نمایید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید