ساخت بدلیجات در منزل را با کمترین هزینه و به سادگی تجربه نمایید

0

بسیاری از بانوان و به خصوص دختر خانم های جوان علاقمند به استفاده از بدلیجات و زیورآلات رزینی می باشند، این نوع بدلیجات را می توان در انواع مدل به راحتی و با کمترین هزینه بسازید و مورد استفاده قرار دهید. از این رو این بخش از هنر در خانه را به نحوه ساخت بدلیجات در منزل اختصاص داده ایم، که امیدواریم تا پایان با ما همراه باشید.

زیور آلات دست ساز زیبا و خاص از جمله پابند دست ساز، دستبندهای متنوع، گردنبند های زیبا و خاص و گوشواره های تزیینی و… از جمله محبوب ترین بدلیجات برای بانوان در سنین مختلف می باشند که در این میان انواع زیور آلات رزینی این روزها جایگاه ویژه ایی بین افراد یافته اند.

ایده های جدید برای ساخت زیورآلات

آموزش ساخت بدلیجات در منزل

برای ساخت انواع بدلیجات باید ابتدا وسایل مورد نیاز برای انجام این کار را فراهم نمایید، که شامل قالب سلیکونی کوچک، رزین اپوکسی دو جزیی شفاف(بی رنگ)، قاشق و لیوان یک بار مصرف، سشوار، آب گرم، کاغذ پارافین، دستکش لاتکس، سیم مفتول و اشیا تزیینی کوچک همچون گل های مصنوعی یا طبیعی، اکلیل های رنگی، مروارید، سنگ های تزیینی و غیره می باشد.

جدیدترین ایده ها برای ساخت بدلیجات

۱- در اولین مرحله ساخت بدلیجات در منزل باید، وسایل و اشیا تزیینی را در داخل قالب سلیکونی قرار دهید.

ایده های خلاقانه و زیبا برای ساخت بدلیجات

۲- در این مرحله باید مقداری آب گرم را درون کاسه ای بریزید و رزین را به مدت ۲۰ دقیقه در داخل آن قرار دهید(برای تهیه رزین می توانید، این محصول را از  فروشگاه های رنگ و چسب خریداری نمایید). این کار به خارج شدن حباب از داخل رزین و رقیق تر شدن آن کمک می کند.

ساخت بدلیجات در منزل

۳- در ادامه باید طبق دستور مصرف روی ظرف های حاوی رزین، از هر دو ظرف به مقدار توصیه شده درون لیوان یکبار مصرف بریزید و به وسیله چوب بستنی و یا قاشق یک بار مصرف آن را کاملا مخلوط نمایید. دقت داشته باشید، که در صورت عدم رعایت مقدار توصیه شده، ممکن است در پایان کار رزین به خوبی خشک نشوند. بنابراین برای داشتن زیورآلات دست ساز زیبا باید طبق دستور عمل کنید.

ساخت بدلیجات با ایده های خلاقانه
ایده های متنوع برای ساخت زیورآلات

۴- اکنون درون هر قالب را با رزین مخلوط شده پر کنید. بعد با گرم کردن آن به وسیله سشوار، حباب های که در سطح آن ایجاد شده است را از بین ببرید.

ایده های جذاب برای ساخت بدلیجات

۵- در گام بعدی باید با ظرفی بزرگتر روی قالب سلیکونی را بپوشانید، تا رزین ها خشک شوند. این کار باعث شفافیت و تمیزتر ماندن رزین ها می شود.

نحوه ساخت بدلیجات شیک

۶- پس از خشک شدن کامل رزین، آن ها را همانند تصویر از قالب خارج کنید.

ایده های متفاوت برای ساخت بدلیجات
ساخت بدلیجات در منزل

۷- باید مقداری سیم مفتول بردارید و یک سر سیم را به شکل قلاب خم کنید، سپس سر دیگر سیم مفتول را داغ نمایید و در داخل بدلیجات ساخته شده قرار بدهید. در نهایت، زنجیر یا سنجاق قفلی را به بدلیجات ساخته شده وصل کنید تا صاحب زیورآلات زیبا شوید.

ایده های متنوع برای ساخت بدلیجات

ایده های هنرمندانه برای ساخت بدلیجات

ضمن سپاس از همراهی شما عزیزان با این مطلب از مجله هنر در خانه و مشاهده ایده هایی برای ساخت بدلیجات در منزل با هزینه بسیار کم، از همه شما علاقه مندان دعوت می نماییم در بخش زیورآلات مجله ما از دیگر آموزش ها و ایده های متنوع و زیبا در این زمینه دیدن نموده و نهایت استفاده را از هر یک ببرید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید