ساخت آباژور چوبی شیک و زیبا با روشی ساده در منزل

0

آباژور های تزیینی شیک و خاص را می توان از جمله جذاب ترین دکوری های منزل دانست که نقش مهمی در زیبایی و دکوراسیون دارند. انواع آباژور در بازار موجود است و به راحتی می توانید آنها را خریداری نموده و مورد استفاده قرار دهید. اما جالب است بدانید با کمی خلاقیت و صرف کمترین هزینه می توانید در منزل اقدام به ساخت آباژور نمایید. ما در این مطلب قصد داریم به ارائه آموزش ساده و آسان ساختن آباژور با چوب بپردازیم که امیدواریم از تماشای آن لذت ببرید.

ساخت آباژور را می توان با وسایل اولیه گوناگون انجام داد، شما می توانید به راحتی با کارتن، چوب، مقوا، میله های فلزی و دیگر وسایل ساده و در دسترس اقدام به ساخت آباژورهای تزیینی نمایید. آموزشی که ما در این مطلب قصد ارائه آن را داریم مربوط به ساخت نوعی آباژور با چوب می باشد که می توان از آن به عنوان دکوری چوبی نیز استفاده نمود.

ساختن آباژور چوبی زیبا

آموزش مرحله به مرحله ساخت آباژور با چوب

برای ساخت این مدل آباژور شما نیازمند تعدادی میله چوبی هم اندازه هستید. برای این آباژور بزرگ به حدود ۱۲۴ میله نیاز دارید، البته در صورتی که بخواهید آباژور شما قد کوتاه تری داشته باشد، باید از میله های کمتری استفاده نمایید. علاوه بر این میله های چوبی، نیازمند چسب چوب یا چسب حرارتی، یک تکه کارتن یا مقوا، لامپ، سرپیچ و… هستید.

ساخت آباژور چوبی

میله های چوبی را مطابق تصویر زیر کنار هم قرار دهید و با چهار تا از آنها یک مربع بسازید و قسمت سر میله ها را به یکدیگر بچسبانید.

ساخت مرحله به مرحله آباژور آموزش جدید ساختن آباژور

با این روش تعدادی مربع بسازید.

   درست کردن آباژور در منزل

حال مربع دوم را روی اولی قرار دهید به گونه ایی که مربع دومی کمی به راست متمایل باشد و لبه های مربع ها با یکدیگر در تماس نباشند.

مدل آباژور چوبی

برای اینکه آباژور دکوری شما حالت مارپیچ داشته باشد، باید مربع های چوبی را به گونه ایی قرار دهید که چرخش آنها حفظ گردد و هر مربع نسبت به مربع قبلی بیشتر به سمت راست متمایل شده باشد. این چرخش ها نقش مهمی در زیبایی آباژور شما دارند. این کار را تا آنجا ادامه دهید که ۲۸ مربع روی هم قرار گرفته باشند.

ساخت آباژور با چوبساختن آباژور با چوبمدل آباژور دست ساز جدید

تکه کارتن را با ابعاد مربع های چوبی برش بزنید. سرپیچ را روی آن قرار داده و با کاتر دایره ایی به اندازه سرپیچ برش بزنید.

ساخت آباژور در منزلساخت چراغ خواب

این تکه کارتن را به انتهای مارپیچ چوبی بچسبانید.

آباژور دکوری زیباساخت ساده آباژور

حال برای ساختن پایه آباژور سه مربع چوبی باقی مانده را بردارید و آنها را به یکدیگر چسبانده و سپس به قسمت انتهایی آباژور متصل کنید.

ساخت آباژورهای چوبیآباژور چوبی زیبا

سرپیچ را از قسمت سوراخ کارتن رد نموده و لامپ را به آن متصل کنید و در نهایت آباژور خود را تکمیل نمایید.

ساخت آباژور با چوب و کارتن

حال شما صاحب آباژور چوبی زیبایی هستید که در صورت تمایل می توانید آن را رنگ کنید و یا از همین حالت چوبی آن استفاده نمایید.

مراحل ساختن آباژور جدیدساخت آباژور جدید

حال ضمن اینکه امیدواریم از آموزش ساخت آباژور چوبی نهایت استفاده را برده باشید، از شما عزیزان دعوت می نماییم با مراجعه به بخش لوازم دکوری از دیگر مدل های دکوری و همچنین آموزش ها ساده و کامل برای ساخت هر یک دیدن نمایید.

 

اشتراک گذاری

یک نظر دهید