آموزش ساخت عروسک پارچه ای زیبا و ساده + تصاویر

7

وفتی ویترین اسباب بازی فروشی ها رو نگاه میکنیم یه عالمه عروسکهای مختلف میبینیم، اونقدر تنوعش زیاده که انتخاب رو برامون سخت میکنه. خیلی وقتها دنبال یه کار متفاوتیم و نمیتونیم از بین اون همه عروسک رنگارنگ یکیو انتخاب کنیم. واسه اینجور مواقع من پیشنهاد میکنم ساخت عروسک پارچه ای رو تو خونه امتحان کنین. مطمئنم هم از ساخت عروسک پارچه ای لذت میبرین و هم از نتیجه کارتون. پس تا پایان آموزش همراهم باشین.

 

 

نحوه ساخت عروسک پارچه ای با جوراب:

برای ساخت عروسک پارچه ای کافیه یه لنگه جوراب داشته باشیم که نمیخوایم ازش استفاده کنیم و یه مقدار کمی پنبه و ابزار کار خیلی ساده مثل نخ و سوزن و قیچی و ماژیک.

ساخت عروسک پارچه ای

آموزش ساخت عروسک پارچه ای رو با هم شروع میکنیم. بهتره همین اول بهتون پیشنهاد کنم که از جوراب با رنگ روشن و ترجیحا دو رنگ استفاده کنین تا عروسک پارچه ای شما جذاب تر شه. اندازه عروسکتون هم به سایز جورابی که ازش استفاده کردین بستگی داره. واسه شروع کار جوراب رو همینطور که توی تصویر میبینین برش بدین و تکه های اضافه اونو بردارین. البته بهتره طوری این کارو انجام بدین که قسمت پاشنه جوراب که رنگش متفاوته جای صورت عروسک ما قرار بگیره.

ساخت عروسک پارچه ای

حالا وقتشه که برای ادامه ساخت عروسک پارجه ای یه خرده از هنر خیاطیتون استفاده کنین و با نخ و سوزن اون جاهایی رو که برش زدین از داخل بدوزین تا شبیه به دو گوش شه.

ساخت عروسک پارچه ای

ساخت عروسک پارچه ای

مقداری از پنبه رو بردارین و ابتدا گوشها و بعد شکم عروسک رو پر کنین. حالا انتهای جوراب رو بدوزین تا پنبه ها بیرون نریزه و شکم عروسک هم کاملا گرد شه.

ساخت عروسک پارچه ای

ساخت عروسک پارچه ای

ساخت عروسک پارچه ای

با ماژیک سیاه و قرمز واسه عروسک پارچه ای تون چشم و ابرو و یه لب خندون بکشین. البته میتونین از چشمهای متحرک موجود در بازار هم استفاده کنین.

ساخت عروسک پارچه ای

ساخت عروسک پارچه ای

خب ساخت عروسک پارچه ای زیبا و دوست داشتنی ما به پایان رسید حالا وقتشه که نظر کوچولوهای خودتونو در مورد این عروسک زیبا و ساده بپرسید

ساخت عروسک پارچه ای

ساخت عروسک پارچه ای

دیدین که ساخت عروسک پارچه ای چقد راحت و لذت بخشه. امیدوارم شما هم مثل من از این عروسک کوچولو خوشتون اومده باشه. موفق باشین.

اشتراک گذاری

۷ دیدگاه

  1. ناشناس در

    عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

یک نظر دهید