طرز تهیه ژله بستنی ساده و چند لایه + تزیین ژله بستنی

0

طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ را به صورت مرحله به مرحله در این مطلب مشاهده نموده و با روش های ساده و آسان برای تهیه انواع ژله بستنی خوشمزه و شیک آشنا شوید و با استفاده از این آموزش ضمن یادگیری نحوه تهیه ژله بستنی با بهترین و شیک ترین ایده ها برای تزیین ژله بستنی های مجلسی نیز آشنا شوید و از مدل های ارائه شده نهاست استفاده را ببرید. در ادامه مطلب با طرز تهیه ژله بستنی لایه ایی همراه ما باشید.

طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ و طبقه ای :

همانطور که گفتیم آموزشی که در این مطلب به ارائه آن می پردازیم طرز تهیه ژله بستنی با چند لایه می باشد که به عنوان ژله بستنی طبقه ای و رنگین کمانی نیز شناخته می شود. تهیه این نوع ژله آسان است و تنها نیاز به کم صبر و حوصله و همچنین زمان دارد. این نوع ژله بستنی، از لحاظ طعم و مزه شباهت زیادی به ژله رولی که قبلا نیز آموزش داده بودیم دارد.  در ادامه با طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ آشنا می شوید.

مواد لازم :

پودر ژله : در چند رنگ مختلف (دلخواه)

بستنی وانیلی : به ازا هر بسته ژله یک چهارم لیوان

آب جوش و آب سرد به مقدار لازم

طرز تهیه ژله

طرز تهیه ژله بستنی :

برای تهیه ژله بستنی ابتدا قالبی را که برای اینکار در نظر گرفته اید، چرب نمایید. سپس هر بسته پودر ژله را به سه قسمت مساوی تقسیم نموده و دو بخش از آن را با نصف لیوان آب جوش حل نمایید و به روش بن ماری (روی بخار اب) ذوب کنید.

آموزش تهیه ژله بستنی ساده

سپس نصف لیوان آب خیلی سرد به آن اضافه نموده و در قالب چرب شده بریزید و در یخچال قرار دهید.

طرز تهیه ژله طبقه ای

حال باقیمانده پودر ژله را در یک چهارم لیوان آب جوش حل نموده و سپس یک چهارم پیمانه بستنی که در محیط آشپزخانه ذوب شده است را به آن اضافه نموده و مخلوط نمایید. قالب حاوی ژله را بعد از حدود ۴۰ دقیقه از یخچال خارج نموده و ژله ترکیب شده با بستنی را با قاشق روی آن بریزید.

ژله بستنی طبقه ای

توجه داشته باشید که زمان نگهداری ژله ها در یخچال بستگی به درجه یخچال شا دارد اما باید زمانی آن را خارج نمایید که بیش از حد خود را نگرفته باشد تا به لایه های بعدی بچسبد، هچنین بسیار مهم است که بیش از حد شل نیز نباشد، زیرا در این صورت نیز ممکن است ژله با بستنی و یا با رنگ بعدی ترکیب شود و ظاهر ژله شما دلخواه نیاشد. حال با روشی که در مرحله قبل گفتیم ژله بعدی را تهیه نموده و در قالب می ریزیم.

آموزش تهیه ژله بستنیتهیه ژله بستنی در قالب

انتخاب طعم و رنگ ژله ها کاملا سلیقه ایی است، اما پیشنهاد می کنیم از ترکیب رنگی استفاده نمایید که در کنار یکدیگر زیبایی و جذابیت خاصی داشته باشند. تمامی ژله ها را با روشی که در ابتدا ذکر نمودیم تهیه نموده و به صورت لایه ایی در قالب بریزید.

طرز تهیه ژله بستنیطرز تهیه ژله بستنی

بعد از گذشت چند ساعت و زمانی که از گرفتن ژله ها اطمینان کسب نمودید، قالب را به مدت سی ثانیه در آب گرم قرار داده و سپس ژله را در ظرف مناسب برگردانید. شاهده ژله بستنی زیبا و شیکی خواهید بود که می تواند بهترین ایده برای پذیرایی از مهمان ها باشد. این زله را می توان در کنار ژله تزریقی، ژله خرده شیشه و سایر ژله ها برای مهمانی های مختلف سرو نمود.

تزیین شیک ژله بستنی

تزیین ژله بستنی :

تزیین ژله از جمله مهم ترین مواردی است که همه خانم های با ذوق و سلیقه توجه زیادی به آن می نمایند، بدین منظور و برای تزیین ژله بستنی می توانید از قالب های متنوع استفاده نموده و زیبایی خاصی به ژله خود ببخشید. همانگونه که در تصاویر زیر ملاحظه می فرمایید این نوع زله بستنی به دلیل چند لایه و چند رنگ بودن نیاز به تزیینات خاصی ندارد، تنها کافیست برای زیبایی بیشتر آن از ترکیب رنگ مناسب استفاده نمایید.

ژله بستنی شیک و زیباژله بستنی در قالب قلبیآموزش ژله بستنیژله بستنی چند رنگ برای مهمانتزیین ژله بستنی لایه ایژله بستنی چند رنگژله بستنی طبقه ای

ژله بستنی در جام و لیوان :

در صورتی که تمایلی به استفاده از قالب برای تهیه ژله بستنی نداریدف می توانید این ژله خوشمزه و زیبا را در جام و لیوان های شیشه ایی تهیه نمایید. در این روش نیز ترکیب رنگ ژله ها از اهمیت زیادی برخوردار است و با انتخابی مناسبی می توانید شیک ترین ژله را برای پذیرایی از مهمان ها داشته باشید. در ادامه نمونه هایی از انواع تزیین ژله در لیوان و جام را مشاهده می فرمایید که هر یک می توانند بهترین انتخاب برای تزیینات شما باشند.

ژله بستنی چند لایه در جامژله بستنی چند رنگ در لیوانتزیین جدید ژله بستنیژله بستنی ساده و مجلسیژله بستنی چند رنگ در لیوان

امیدواریم آموزش ارائه شده برای شما نیز مفید بوده باشد و  با طرز تهیه ژله بستنی چند لایه آشنا شده باشید و این ژله خوشمزه و شیک را در منزل تهیه نمایید. از شما دوستان هنرمند و علاقه مند دعوت می نماییم با مراجعه به بخش تزیین ژله از دیگر آموزش ها و همچنین مدل های متنوع و جدید در این زمینه دیدن فرمایید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید