دوخت قلب پارچه ای زیبا و ایده های تزیین منزل با قلب های کوچک

0

دوخت قلب پارچه ای یکی از آموزش های بسیار ساده و جالب می باشد که بدون داشتن هر گونه مهارتی در خیاطی می توانید آن را انجام دهید. از این قلب های پارچه ایی می توان به عنوان ریسه در تزیین منزل، جاسوزنی، تزیینات رمانتیک و… استفاده نمود. حال اگر شما نیز قصد یادگیری نحوه دوخت این قلب های فانتزی و زیبا را دارید تا پایان این مطلب از مجله هنر در خانه همراه ما باشید و از آموزش دوخت قلب با پارچه دیدن نمایید.

از قلب های پارچه ایی می توان به عنوان جا سوزنی، جا حلقه ای عروس، کوسن های تزیینی کوچک، ریسه های دیوار و… استفاده نمود. قبلا ساخت قلب عروسکی با نمد را تجربه نمودید، حال می توانید این قلب های کوچک را نیز با نمد یا هر نوع پارچه دلخواه تهیه کنید.

ساخت ریسه قلب پارچه ای

آموزش دوخت قلب پارچه ای کوچک :

قبل از شروع به دوخت قلب پارچه ای فانتزی، مقداری پارچه در طرح و رنگ دلخواه و کمی پشم شیشه برای پر کردن قلب فراهم کنید، سپس الگوی قلب را در اندازه و ابعاد دلخواه روی مقوا کشیده و برش بزنید.

آموزش دوخت قلب پارچه ای

حال پارچه را دو لا نموده و الگوی قلب را روی آن بکشید.

آموزش دوخت قلب با پارچه

روی خطوط قلب را با کوک ساده بدوزید، فقط قسمت کوچکی را برای پر کردن قلب باز بگذارید.

آموزش دوخت قلب

در این مرحله از ساخت قلب پارچه ای، داخل آن را با پشم شیشه یا پنبه پر کنید. سعی کنید داخل ان را به طور یکنواخت پر نمایید. سپس قسمت شکاف را کوک بزنید.

آموزش قلب با پارچه

حال با استفاده از قیچی زیگزاک به فاصله یک سانتی متر از دوخت، اطراف قلب را برش بزنید.

آموزش دوخت جا سوزنی با پارچه

قلب پارچه ای فانتزی و زیبای ما آماده است. از آن به تعداد دلخواه تهیه نمایید.

دوختن قلب های پارچه ای

ایده های استفاده از قلب های پارچه ای :

دوخت قلب با پارچه تا حد زیادی شبیه به دوخت کوسن مبل به شکل قلب بود، پس می توانید آن را در ابعاد بزرگ تهیه نموده و از آن به عنوان کوسن مبل استفاده نمود و یا تعدادی از این قلب های پارچه ای کوچک دوخت و آنها را با ایده های خلاقانه در کنار هم قرار داد و از این طریق تزیینات زیبایی خلق نمود. تصاویر زیر نمونه هایی از ایده های جالب برای استفاده از قلب های پارچه ایی می باشد که امیدواریم برای شما عزیزان نیز جذاب باشند.

تزیینات با قلب های پارچه ایساخت قلب های پارچه ای

ساخت جا کلیدی با قلب پارچه ایساخت جا کلیدی با قلب پارچه ای

دوخت قلب پارچه ای برای تزیین مزنلآویز تزیینی فانتزی

تزیین زیبای منزل با قلب پارچه ایتزیین دیوار با قلب پارچه ای زیبا

دوختن قلب با پارچهساخت گلدان با قلب های پارچه ای

همانطور که ملاحظه نمودید به راحتی و با صرف کمترین هزینه می توانید اقدام به دوخت قلب پارچه ای نموده و از آنها برای تزیینات مختلف نهایت استفاده را ببرید. حال ضمن اینکه امیدواریم از مشاهده این آموزش زیبا و خاص لذت برده باشید از شما عزیزان دعوت می نماییم با کلیک بر روی خیاطی مجله هنر در خانه از دیگر آموزش های مرتبط و مطالب جدید و خواندنی دیگر نیز دیدن نمایید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید