آموزش ساخت عروسک خروس با نمد و پارچه های نمدی

0

آموزش مرحله به مرحله ساخت عروسک خروس را در این مطلب ارائه خوایهم داد که از این طریق و با استفاده از الگوی خروس نمدی می توانید به راحت در منزل اقدام به ساخت خروس نمدی نموده و نهایت استفاده را از این خروس جالب ببرید. از آنجایی که سال ۹۶ نیز سال خروس می باشد، می توانید از این عروسک زیبا برای هفت سین سال خروس نیز استفاده نمایید. در ادامه همراه ما بوده و از این آموزش جالب و دیدنی برای ساخت خروس نهایت استفاده را ببرید.

مراحل ساخت عروسک خروس با الگو :

عروسک خروس را می توان یکی از عروسک های جالب و زیبا دانست که به راحتی ساخته می شود.  برای ساخت عروسک خروس می توانید از پارچه، نمد، خمیر چینی و… استفاده کنید. اما آموزشی که امروز قصد ارائه آن را داریم مربوط به ساخت خروس نمدی است. برای تهیه این عروسک شما نیاز به کشیدن الگو دارید. در ادامه الگوی این عروسک نمدی بامزه را مشاهده می فرمایید که می توانید آن را روی کاغذ بکشید و یا پرینت بگیرید.

الگوی عروسک خروس نمدی

بعد از تهیه الگوی خروس در اندازه دلخواه، الگو را روی پارچه نمدی منتقل نمایید و برش بزنید. برای تثبیت کار می توانید از سوزن ته گرد استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای زیبایی بیشتر عروسک خروس بهتر است از چند رنگ نمد استفاده کنید.

ساخت عروسک خروس با پارچه نمدمراحل دوخت عروسک خروس با نمد

بعد از انتقال الگوها روی پارچه نمدی، شروع به اتصال تکه ها به هم نمایید.

مراحل ساخت خروس نمدی

بعد از اینکه از محل هر تکه نمد مطمئن شدید، شروع به دوخت نمایید. برای دوخت عروسک های نمدی اغلب از دوخت دندان موشی استفاده می شود. در ادامه نحوه دوختن عروسک نمدی را مشاهده می فرمایید.

آموزش عروسک خروسآموزش ساخت عروسک با نمدساخت عروسک خروس

حال به سراغ دوخت چشمهای عروسک بروید و با وسایل تزیینی زیبا آن را تزیین کنید.

ساخت خروس نمدیعروسک خروس با نمدساخت عروسک با نمد

عروسک نمدی ما آماده است، امیدواریم از ساخت این عروسک بامزه و زیبا لذت برده باشید و با روش ذکر شده اقدام به ساخت عروسک نمدی به شکل خروس نمایید.

عروسک خروس با نمد

توجه داشته باشید که از عروسک خروس می توانید برای تزیین سفره هفت سین ۹۶ نیز استفاده نمایید و این خروس با مزه را در رنگ ها و سایز های مختلف تهیه نموده و در تزیینات مختلف از آن استفاده کنید.

ساخت خروس هفت سین با نمدعروسک نمدی خروسآموزش ساخت عروسک با نمد

امیدواریم آموزش ساخت عروسک خروس نمدی برای شما دوستان عزیز و هنرمند نیز مفید بوده باشد و از این طریق عروسک های زیبایی تهیه نمایید. البته می توانید در بخش عروسک سازی با دیگر آموزش های جدید و جالب و مدل های زیبا و متنوع انواع عروسک آشنا شوید.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید